ANASAYFA Ankara Türk Metal Sendikası Ankara'da eylem yaptı

Türk Metal Sendikası Ankara'da eylem yaptı

Türk Metal Sendikası, MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlık üzerine eylem yaptı. Eylem yapmak üzere Ankara'da bir araya gelen Türk Metal Sendikası, taleplerini hep bir ağızdan dile getirdi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Türk Metal Sendikası Ankara'da eylem yaptı

Türk Metal Sendikası, bir eylem yapmak üzere Başkent Ankara'da bir araya geldi. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde fikir birliğine varılamaması sebebiyle Ankara MESS Bölge Temsilciliği önünde eylem yapmak üzere toplandı.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Beştepeler Mahallesi'nde bulunan Ankara MESS Bölge Temsilciliği önünde 7 Aralık Perşembe günü saat 14.00'te toplanan Türk Metal Sendikası, çeşitli sloganlar attı.

TÜRK METAL SENDİKASI, ANKARA MESS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

Ankara MESS Bölge Temsilciliği önüne siyah çelenk bırakan  Türk Metal Sendikası adına Türk Metal Sendikası Ankara Şube Başkanı İbrahim Biçer açıklama yaptı. Sözleşme masasına uzlaşmak amacıyla oturduklarını ancak işverenin aynı yaklaşımı göstermediğini ifade eden Türk Metal Sendikası Ankara Şube Başkanı Biçer, "MESS'e sesleniyoruz; üretim rekoru kırınca övdüğünüz, kalite ödülü alınca sırtını sıvazladığınız, kar rekoru kırdırınca gurur duyduğunuz Türk Metalcileri, sıra zamma gelince görmez oldunuz.

Ancak biz, kazanılmış haklarımızı korumaya, insanca yaşamaya yetecek kadar bir zam almaya kararlıyız. Bunun için sonuna kadar mücadele etmeye de gerekirse bedel ödemeye de kararlıyız. Genel Başkanımızın alacağı tüm kararları uygulamaktan çekinmeyeceğiz. Eylemse eylem, grevse grev diyeceğiz." dedi. 

Türk Metal Sendikası ve MESS arasında 26 Eylül tarihinde başlayan 2023 - 2025 Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri beş oturumun ardından anlaşmazlıkla sonuçlanmış, Türk Metal Sendikası 22 Kasım'da masadan kalkarak, uyuşmazlık tutanağının tutulduğunu açıklamıştı. Gelişmeler takip edilirken Türk Metal Sendikası da haklarını almak için çabalarını sürdüreceklerini dile getirdi. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *