ANASAYFA Ankara Yunanistan Başbakanı Miçotakis Ankara'ya geliyor

Yunanistan Başbakanı Miçotakis Ankara'ya geliyor

Türkiye'nin bir dargın bir barışık ilişki yürüttüğü komşu ülkesi Yunanistan'dan önemli bir adım geldi. Yunan lider Miçotakis'in ülkemizi ziyaret edeceği bildirildi.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Ankara'ya geliyor

Yüzlerce yıllık bir geçmişi olan Türkiye Yunanistan ilişkilerini daha iyi noktaya getirmek adına çalışmalar sürüyor. Yaşanan gergin dönemlere rağmen diploması yolunu seçen liderler dönem dönem bir araya geliyor.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aralık ayında Yunanistan'ı ziyaret etmesine karşı hamle geldi. Edinilen bilgiye göre Yunanistan Başkanı Kiryakos Miçotakis yarın Ankara'ya gelecek.

İLİŞKİLERİN ARTTIRILMASI MASAYA YATIRILACAK

Son dönemlerde daha ılıman bir havaya bürünen Atina-Ankara ilişkilerinin bu görüşme ile daha pekişmesi bekleniyor. Yapılacak ziyarette ülkelerarası ticaret hacminin daha da arttırılması, sınır hatlarında yaşanan düzensiz göçle mücadele mücadele gibi konuların görüşülmesi bekleniyor.

Başbakan Miçotakis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelecek. İki liderin kendi aralarında yapacakları görüşme sonrasında kameralar karşısına geçerek alınan kararlara kamuoyuna duyurması bekleniyor.

KAPIDA VİZE UYGULAMASI

Geçtiğimiz aylarda Yunanistan tarafından alınan Yunan adalarına Türk vatandaşların yapacağı kısa süreli ziyarette kolaylık uygulamasının devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Bu konunun da görüşülecek başlıklar arasında yer alması bekleniyor. Erdoğan-Miçotakis görüşmesinin ilerleyen dönemlerde de tekrarlanması tahmin ediliyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Eurovision 2024 yarışmasını kim kazandı? Eurovision 2024 birincisi hangi ülke oldu?

Eurovision 2024 yarışmasını kim kazandı? Eurovision 2024 birincisi hangi ülke oldu?