ANASAYFA Ekonomi Alışveriş yapacak olanlar bu oyuna dikkat! Ramazan zammı geliyor liste fiyatları güncelleniyor!

Alışveriş yapacak olanlar bu oyuna dikkat! Ramazan zammı geliyor liste fiyatları güncelleniyor!

Market raflarına gelen zamlar vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Raflara pek çok nedenle yansıyan zamlar vatandaşların bütçe dengelerini etkilerken bir son dakika uyarısına yer verildi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Alışveriş yapacak olanlar bu oyuna dikkat! Ramazan zammı geliyor liste fiyatları güncelleniyor!

Ülkemizde market ürünlerine çeşitli nedenlerle zam yansıtılmaya devam ediyor. Raflara yansıyan zamlar vatandaşların gündeminde yer alırken uzmanlardan bu kez ‘Ramazan zammı’ uyarısı geldi. Ramazan ayının gelecek olması ile beraber marketlerde yeni zamların küçük oyunlarla güncellenebileceğini belirten uzmanlar, fırsatçılık uyarısında bulundu.

Gıda fiyatlarında yaşanan artışlar bazı fırsatçılıkları da beraberinde getirdi. Hükümet kanadından fırsatçılıkla mücadele devam ederken gıda fiyatlarındaki artışlara bir de ramazan ayı zamları eklendi. 

FIRSATÇILARA RAMAZAN AYI UYARISI GELDİ

Toptancılarda bakliyat, kahvaltılık gibi şarküteri ürünlerine ramazan ayı gelmeden yüzde 15 dolaylarında zam yapıldığı bildirildi. Söz konusu zammın marketlere yüzde 20 - 25 oranında yansıdığı belirtilirken Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerinde ikinci bir zam furyası yaşanabileceği de belirtildi. 

Her yıl Ramazan ayında gelen zamlar vatandaşın gündeminde yer alırken bu hafta başı itibarıyla gelen zamların 11 Mart tarihine kadar ülke genelindeki tüm marketlere yansıması bekleniyor. Bu konu hakkında vatandaşlara uyarı yapan uzmanlar, fahiş fiyatlarla ilgili olarak vatandaşların dikkatli olmalarını haksız fiyat artışlarını da Alo 175 Tüketici Danışma Hattı çağrı merkezine bildirebilecekleri kaydedildi. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Organize suç örgütüne Ankara dahil 12 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 4 kişi tutuklandı!

Organize suç örgütüne Ankara dahil 12 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 4 kişi tutuklandı!