ANASAYFA Ekonomi Bakan Bolat müjdeledi! Esnafa finansman destek kredisi verilecek

Bakan Bolat müjdeledi! Esnafa finansman destek kredisi verilecek

Bugün Ticaret Bakanı Ömer Bolat tarafından bugün Ankara'da esnaf buluşması gerçekleştirildi. Yapılan görüşmeler kapsamında esnaflar için kredi müjdesi verildi.
yazar
Sinem GÜVEN
Bakan Bolat müjdeledi! Esnafa finansman destek kredisi verilecek

Cumhur İttifakı ABB Başkan adayı Turgut Altınok'un, Yenimahalle ve Altındağ'da faaliyet gösteren iş insanlarıyla, Ulucanlar Cezaevi'nde gerçekleştirdiği esnaf buluşmasına bugün Ticaret Bakanı Ömer Bolat da katılım sağladı. Burada önemli görüşmelerden bahseden Bakan Bolat, yaptığı açıklamalarda esnaf vatandaşlar için verilecek olan kredi desteği de müjdelendi.

BAKAN BOLAT'TAN ESNAF VATANDAŞLAR İÇİN KREDİ DESTEĞİ MÜJDELENDİ!

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan artırılan kredi desteğine ilişkin "Bugün için de şu müjdeyi vermek istiyorum. Esnaf başına limit daha önce 500 bin liraydı, birkaç ay önce 650 bin liraya çıkarılmıştı, bugün söylüyorum 750 bin liraya çıkarıldı. Yüzde 25,5 maliyetle piyasa rayiçlerinden çok çok aşağıda maliyetle, 5 yıl vadeli 300 milyon liralık TESKOMB üzerinden esnafa finansman destek kredisi yarın sabah itibarıyla hazırdır, kullanabilirsiniz hayırlı olsun." ifadeleri ile hayırlı olmasını diledi.

YARIN TÜRKİYE'NİN MİLLİ GELİRİ AÇIKLANACAK!

Bunun yanı sıra Türkiye'nin milli gelirinin açıklanacağından bahseden Bakan Bolat, "Türkiye'nin 2002 yılı sonundaki milli geliri 238 milyar dolardı. Yarın 1 trilyon doların üzerinde bir milli gelir rakamı göreceğiz. Çünkü, 3. çeyrek sonunda milli gelirimiz 1 trilyon 70 milyar dolardı zaten yıllıklandırılmış olarak inşallah bunun da üzerinde bir rakam göreceğiz. Kişi başına milli gelir 2002 yılında 3 bin 608 dolardı, yarın inşallah 13 bin dolara yakın kişi başına milli geliri göreceğiz. Çünkü, 9. ay sonunda açıklanan 12 aylık milli gelir, 12 bin 670 dolardı inşallah 13 bin doları da geçecek. Orta Vadeli Program sonunda bu rakamları 14 bin dolar-15 bin dolar seviyelerinde görmek mümkün olacak." şeklinde açıklamalara yer verildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ATO Başkanı Gürsel Baran duyurdu! Ankara'mız yeni bir döneme giriyor

ATO Başkanı Gürsel Baran duyurdu! Ankara'mız yeni bir döneme giriyor