ANASAYFA Ekonomi Bu kez çifte indirim haberi duyuruldu! Liste fiyatları tamamen değişti benzin ve motorinde yeni dönem

Bu kez çifte indirim haberi duyuruldu! Liste fiyatları tamamen değişti benzin ve motorinde yeni dönem

Akaryakıt fiyatları ile ilgili olarak zam ve indirim haberleri ardı ardına geliyor. Akaryakıt fiyatları sürücülerin gündeminde yer alırken son gelen zamlarla beraber motorin 45 lirayı geçmişti. Konuyla ilgili olarak EPDK'dan açıklama gelirken bugün akaryakıtta çifte indirim yapıldığı öğrenildi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Bu kez çifte indirim haberi duyuruldu! Liste fiyatları tamamen değişti benzin ve motorinde yeni dönem

Döviz ve petrol kurundaki hareketlilik nedeniyle ülkemizde akaryakıt fiyatlarına zam ve indirim haberleri art arda geliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle isyan eden sürücüler fiyatların kontrol altına alınması talebini sürdürürken bu kez indirim haberi geldi. 

 Son olarak 45 lirayı geçen motorin ve 43 lirayı geçen benzin fiyatları nedeniyle araç sahipleri adeta isyan etmişti. Akaryakıtta Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından (EPDK) geçtiğimiz gün duyurulan indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş indirim geldi.

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM HABERİ GELDİ

Akaryakıtta yüksek seyreden döviz kuru ve uluslararası piyasa nedeniyle uzun bir süredir düşmeyen fiyatlar için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu indirim duyurusu yaptı. 

EPDK'nın duyurduğu indirim bu gece itibarıyla pompaya yansıdı. Benzine 76 kuruş, motorine ise 2 lira 10 kuruş indirim geldi. Böylece İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa, Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.

EPDK tarafından yapılan açıklamanın ardından benzin ve motorin tarafına yeniden indirim gelip gelmeyeceği ise merak ediliyor. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Akaryakıtta indirim pompaya yansıdı! Ankara'da güncel akaryakıt fiyatları ne?

Akaryakıtta indirim pompaya yansıdı! Ankara'da güncel akaryakıt fiyatları ne?