ANASAYFA Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli ve asgari ücret zammı ile ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli ve asgari ücret zammı ile ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi’nin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret ve emekli maaşı artışıyla ilgili önemli ifadelere yer verdi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli ve asgari ücret zammı ile ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Liderler Zirvesi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve dönüşü asgari ücret ve emekli maaşı artışıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Liderler Zirvesi’nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan asgari ücret ve emekli maaşı artışıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

ERDOĞANDAN EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRET ZAMMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

''Küresel gündemi de meşgul eden enflasyon sorunu ile mücadelede kararlıyız. Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Biz hep çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve hamdolsun sözümüzü tuttuk.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik ve çok yakında uygulayacağız.

ekran-goruntusu-2023-11-10-102748.png

Biliyorsunuz emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık. Aldığımız tedbirlerle yapacağımız ödemelerle emekli ve çalışanlarımızın yanında durduk, bundan sonra da durmaya devam edeceğiz.

Asgari ücret konusunun kendi takvimi var biliyorsunuz. İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum." dedi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Pursaklar Belediyesi'nde Gazze'ye yardım kermesi düzenlendi

Pursaklar Belediyesi'nde Gazze'ye yardım kermesi düzenlendi