ANASAYFA Ekonomi Emekli refah payı ile ilgili özel düzenleme yapılacağı açıklandı! Gözler yapılacak lansmanda

Emekli refah payı ile ilgili özel düzenleme yapılacağı açıklandı! Gözler yapılacak lansmanda

Türkiye'de en çok adından söz ettiren konu emekli maaşları olmuştu. Konu ile ilgili Çalışma ve Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yeni yapılacak çalışma hakkında detayları paylaştı.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Emekli refah payı ile ilgili özel düzenleme yapılacağı açıklandı! Gözler yapılacak lansmanda

Enflasyon ve hayat pahalılığı konusundan etkilenen zümreler içinde yer alan emekliler ülke gündeminde adından söz ettiriyor. Emekliler aldıkları maaşların ve yapılan zamların mevcut şartlarda kendilerine yetmediğini dile getiriyor.

Bu kapsamda aldıkları maaşa yönelik bir yeni çalışma bekleyen haber bekleyen vatandaşlara memnun olmayacakları bir haber verilmiş ve ara zam gibi bir durumun söz konusu olmadığı ifade edilmişti. En düşük emekli maaşının 10 bin TL olduğu ve Temmuz ayında yapılacak düzenlemeden doğan farkın maaşlara yansıtılacağı bilgisine ek olarak yeni bir çalışma olmayacağı ifade edilmişti.

ARA ZAM YOK REFAH PAYI VAR

Maaşlarına yıl boyunca yeni bir zam alamayacağını öğrenen ve bu konuda hayal kırıklığı yaşayan vatandaşlar gözlerini refah payının ne kadar olacağına çevirdi. Konu ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan “Yaklaşık 15-20 gün içerisinde elde ettiğimiz ne kadar somut veri varsa, emeklilerimize ayrıcalık tanıyan, onları ön plana çıkaran, onları destekleyecek her çalışmayı paylaşacağız” diyerek refah payının arttırılmasına yönelik bir lansman organize edeceklerini bildirdi.

BEKLEYİŞ BAŞLADI

Emekliler düzenlenecek lansmana odaklandı. Vatandaşların en büyük temennisi olarak refah payı rakamının kendilerinin yüzünü güldürecek düzeyde olması tahmini yapılıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki spor tesisi ve mesire alanlarında incelemelerde bulundu

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki spor tesisi ve mesire alanlarında incelemelerde bulundu