ANASAYFA Ekonomi Hesaplarınızı hemen kontrol edin! Bakanlık destek ödemelerini hesaplara yatırdı

Hesaplarınızı hemen kontrol edin! Bakanlık destek ödemelerini hesaplara yatırdı

Bugün Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan son açıklamalara göre çiftçiler için ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlanacağı ifade edildi.
yazar
Haber Merkezi
Hesaplarınızı hemen kontrol edin! Bakanlık destek ödemelerini hesaplara yatırdı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda çiftçilere yapılacak tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin gelişmelerin yaşandığını dile getirdi. Yapılan bu açıklamalara göre çiftçiler için yapılan destek ödemelerinin hesaplara aktarıldığından bahsedildi. 

Yapılan açıklamalar kapsamında toplam 694 milyon 461 bin lira tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerin hesaplarına aktaracaklarını belirten Yumaklı, "Hayırlı ve bereketli olsun." ifadesini kullandı.

HESAPLARINIZI HEMEN KONTROL EDİN! ÖDEMELER YATIRILMAYA BAŞLANDI

Yumaklı'nın paylaşımında, hububat-baklagil ve dane mısır desteği için 462 milyon 933 bin 480 lira, hayvan hastalıkları tazminat desteği için 112 milyon 371 bin 560 lira, biyolojik/biyoteknik mücadele desteği için 31 milyon 718 bin 569 lira, sertifikalı tohum üretim desteği için 26 milyon 458 bin lira, kırsal kalkınma yatırım desteği için 23 milyon 709 bin 934 lira, bombus arısı kullanım desteği için 18 milyon 86 bin 500 lira, büyükbaş damızlık (düve) hayvan alım desteği için 10 milyon 850 bin lira, küçük aile işletmesi desteği için 5 milyon 865 bin 479 lira ve sertifikalı fidan kullanım desteği için 2 milyon 467 bin 478 lira ödeme yapılacağı bilgisi yer aldı.

Ödemeden faydalanan kişilerin hesaplarını kontrol ederek hesaplarına aktarılıp aktarılmadığını görebileceği belirtildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Nallıhan Belediyesi çiftçilere yüzde 75 hibe destekli silajlık mısır tohumu dağıttı!

Nallıhan Belediyesi çiftçilere yüzde 75 hibe destekli silajlık mısır tohumu dağıttı!