ANASAYFA Ekonomi İslam Memiş'ten bayramın son gününde kritik tüyo! Altından bile daha fazla kazandıracak

İslam Memiş'ten bayramın son gününde kritik tüyo! Altından bile daha fazla kazandıracak

Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalarda yapılabilecek olan doğru yatırım ve zamanlama ile birlikte altından bile daha fazla kazandıracak olan yatırım aracının bulunduğu ifade edildi.
yazar
Haber Merkezi
İslam Memiş'ten bayramın son gününde kritik tüyo! Altından bile daha fazla kazandıracak

Altında yaşanan hareketliliğin ardından sık sık vatandaşlar için gelecek döneme dair tüyolarda bulunan Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamalarda altından bile zaman içerisinde daha da değerlenebilecek olan yatırım aracının belli olduğu ifade edildi. 

GÜMÜŞ NASIL ALINIR?

Yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Memiş, "Altının çıkartma maliyetleri her geçen yıl artıyor, ulaşım pahalı oluyor. Çoğu sektörün de altını bırakıp gümüşten yoluna devam edeceğine inanıyorum. Gümüş değerli yatırım aracı, kazandırıyor tamam. Peki, nasıl alınır gümüş? 

Çok basit, aynı bankalardan altın hesabı açar gibi gümüş hesabı açabiliyorsunuz. Kapalıçarşı'da fiziki altın alabildiğiniz gibi gümüş de alabiliyorsunuz. Gümüşün de altın gibi külçeleri var. 

Gümüşü dilediğiniz kadar alıp satabiliyorsunuz. Fiziki gümüşleri saklamada zorlanıyorum diyenler varsa da bankalardan gümüş hesabı açarak süreci tamamlayabiliyorsunuz" dedi. 

ZAMANI GELDİĞİNDE ALTINDAN BİLE DAHA FAZLA KAZANDIRACAK!

Yapılan bu açıklamanın yanı sıra zaman içerisinde gümüşte nasıl değişimlerin meydana geleceğine ilişkin de önemli açıklamalarını yaptı. Konu hakkında yapılan açıklamalarda "Bu yıl gümüş fiyatları artar mı? Ons fiyatında 32 dolar, gram fiyatında 32 lira beklentim var. Bu rakamlar yükselmeye devam edecek. 34 lira, 34 dolardan sonra 34 lira seviyesi ons ve gram gümüşte devam edecek.

Şöyle bir avantajı var ki muhteşem bir avantaj. Altın gümüş rasyosu verimiz var. Şu anda 89-90 civarında geziniyor. 89 kilo gümüş verince 1 kilo altın alıyorsunuz demek bu. 72'ye kadar gerileme bekliyorum ben rasyoda. 72 kilo gümüş verince 1 kilo altın alacaksınız demek bu. O yüzden gram gümüşte, ons gümüşte altın gümüş rasyosundaki beklentilerim iyimser.

Altına ulaşım her geçen yıl zorlanacak ama bahane yok gram gümüş 26 lira. Altın gibi kazandıran hatta zaman zaman altından daha fazla kazandıran bir emtiadır gümüş" ifadeleri ile bu sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

EDİTÖR NOTU = Haberde yer alan ifadeler Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş'e ait olup, yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bayram tatilinde 6 günde 48 kişi hayatını kaybetti!

Bayram tatilinde 6 günde 48 kişi hayatını kaybetti!