Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olması kararı Resmi Gazete'de

Yaklaşan Kurban Bayramı tatilinin kamu için 9 gün olarak açıklanmasının ardından planlamalar da şimdiden başladı. Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirecek olan vatandaşlar, köprü ve otoyol ücretlerine ilişkin bilgi sahibi olmak üzere araştırmalarına devam ederken Resmi Gazete kararı çıktı.

Kurban Bayramı boyunca köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

İslam alemi bu yıl 16 Haziran tarihi itibariyle Kurban Bayramı'nı idrak edecek. Kurban Bayramı tatilinin kamu kurumları için 9 gün olmasına karar verilirken köprü ve otoyollarla ilgili karar da çıktı. Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınıp alınmayacağı merak edilirken Resmi Gazete kararı yayımlandı.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

8 Haziran tarihli Resmi Gazete'nin Yürütme ve İdare Bölümü Cumhurbaşkanı Kararları kısmında ''Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 8640)'' yayımlandı.

KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE KGM SORUMLULUĞUNDAKİ KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu. Yani karar, yap-işlet-devret projelerini kapsamayacak.

Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olması kararı Resmi Gazete'de

ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİ BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Vatandaşlar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

Karar yürürlüğe girerken hükümlerini de Cumhurbaşkanı yürütecek.

SONRAKİ HABER