Kuyumcu esnafından altın değerinde tavsiye!

Eskişehir'de kuyumculuk yapan Emre Öztürk, altın fiyatları ile ilgili konuştu ve vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.

Kuyumcu esnafından altın değerinde tavsiye!

Kuyumcu Emre Öztürk, altın yatırımı yapacak kişilere önerilerde bulundu. Öztürk, piyasanın hızlı şekilde hareketlendiğini söyledi.

Eskişehir'de kuyumculuk yapan Emre Öztürk, altın fiyatlarına ilişkin konuştu. Öztürk, “Özellikle bayram öncesinde fiyatlarda birazcık daha geri çekilme yaşanmıştı, 2 bin 480 seviyelerine kadar düşmüştü. Bu seviyeye bayram dönüşüyle beraber 2 bin 510 seviyelerine kadar yükseldi. Bu tabii ki yeni bir rekor diyemeyiz ama önümüzdeki günlerde bu rekorun kırılmayacağını da söyleyemeyiz. Çünkü piyasa çok hızlı bir şekilde hareketlenmeye başladı" diye konuştu. Emre Öztürk, son dönemlerdeki altın fiyatlarının artışından dolayı işçilik taşıyan ziynet eşyalarından ziyade gram altına yatırım yapılmasının daha doğru olduğunu söyledi.

Kuyumcu esnafından altın değerinde tavsiye!

"GRAM ALTINDAKİ TALEP ARTIŞI ÇOK DAHA FAZLA OLDU"

Özellikle yatırım yapacak kişilere tavsiye veren Öztürk, “Yatırım için daha öncesinde ziynet altınlarda ata altını daha çok tavsiye ediyorduk. İşçilik fiyatları birazcık daha azdı ama şu anda baskın maliyetleriyle beraber gram altına yöneldi diyebiliriz. Özellikle bu 22 ayar gram altınların piyasadan toplanmasıyla 24 ayar gram altına talebi birazcık daha artırdı. Bununla beraber gram altındaki talep artışı çok daha fazla oldu. Özellikle yatırım yapacak kişilere tavsiyemiz şu an için 24 ayar gram altın diyebiliriz. Daha sonrasında da yine cumhuriyet altını ve çeyrek altın diye sıralayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Editör notu: Eskişehir'de kuyumculuk yapan Emre Öztürk'ün açıklamalarından derlenmiş olup, haberankara.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu haber yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER