ANASAYFA Ekonomi Merkez Bankası faiz kararı sonrası piyasalardaki son durum nedir, altın, dolar ve euro kaç TL oldu?

Merkez Bankası faiz kararı sonrası piyasalardaki son durum nedir, altın, dolar ve euro kaç TL oldu?

Para piyasalarının beklediği faiz kararı açıklandı. Piyasaların ve yatırımcıların beklediği TCMB PPK tutanağında faiz sabit tutulurken altın ve döviz piyasasında güncel durum merak konusu oldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Merkez Bankası faiz kararı sonrası piyasalardaki son durum nedir, altın, dolar ve euro kaç TL oldu?

2024 yılının ikinci faiz kararı için gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılacak açıklamaya çevrilirken son dakika kararı duyuruldu.

TCMB tarafından Para Politikaları Kurulu faiz tutanağı açıklanırken yılın ikinci faiz kararı da son dakika olarak belli oldu.  Merkez Bankası 22 Şubat Perşembe günü faiz kararını saat 14.00'da açıkladı. TCMB tarafından yapılan PPK toplantısı sonrasında gözler dolar, euro ve altın fiyatlarına çevrildi. Döviz ve altın kurundaki hareketlilik hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ''1 Dolar ve 1 Euro kaç TL, altın kurunda güncel fiyatlar nedir?'' gibi sorulara yanıt aramaya başladı. 

TCMB ŞUBAT 2024 TARİHİNDE FAİZİ SABİTLEMEYE KARAR VERDİ 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın başkanlığında yılın ikinci faiz kararı açıklandı. Politika faizinde kademeli faiz artışına bir son verildi. Merkez Bankası yaptığı açıklamada politika faizini sabit tutmaya karar verdiğini bildirdi. Buna göre faiz de yüzde 45 oranında sabitlendi. TCMB tarafından yapılan açıklamada “Para Politikası Kurulu (Kurul) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 45 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir.”  denildi.  

FAİZ SABİTLENDİ, PİYASLARDAKİ DURUM NEDİR?

Gram altın    

Alış: 2.022 TL    Satış: 2.022 TL  

Çeyrek Altın    

Alış: 3.433 TL    Satış: 3.502 TL    

Dolar:   31,00 TL    

Euro:   33,73 TL seviyesine çıktı.  

Haberankara.com  

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ÖSYM açıkladı! MSÜ sınav giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM açıkladı! MSÜ sınav giriş belgeleri erişime açıldı