ANASAYFA Ekonomi Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, faiz yükselecek mi?

Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, faiz yükselecek mi?

Piyasaların gözü kulağı faiz kararına çevrildi. TCMB tarafından açıklanacak olan faiz kararı merakla takip edilirken kararın saat kaçta ve hangi yönde açıklanacağı sorgulanmaya başladı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, faiz yükselecek mi?

Faiz kararı para piyasaları tarafından merakla bekleniyor. Yılın ikinci ve yeni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan'ın başkanlığında gerçekleşecek ilk faiz toplantısı beklenirken kararın ne yönde olacağı merak edilmeye başlandı.

Merkez Bankası'nın faiz kararının ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya devam ederken piyasaların beklediği karara ilişkin sorgulamalar da başladı. Faiz kararının açıklanmasının ardından altın, borsa ve mevduat faizlerinin nasıl seyredeceği merak konusu oldu. Merkez Bankası faiz kararı için kritik gün gelirken piyasaların merakla beklediği TCMB faiz kararının açıklanacağı toplantı saati de gündemde yer alan konu başlıkları arasında yer alıyor. 

TCMB FAİZ KARARI NE ZAMAN SAAT KAÇTA BELLİ OLACAK? 

Merkez Bankası faiz kararı bugün belli olacak. Yurt içi piyasalarının gözü Merkez Bankası faiz kararına çevrilmişken ocak ayında politika faizi yüzde 45 seviyesine çıkarılmıştı. 

TCMB şubat ayı faiz kararı bugün saat 14.00'da belli olacak. Ekonomistler, bankanın faizlerde bir değişikliğe gitmeyeceğini öngörürken faizin yüzde 45 seviyesine sabitleneceği tahmin ediliyor. 22 Şubat Perşembe günü saat 14.00 itibariyle kritik karar kamuoyunun bilgisine sunulacak.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bir maden faciası da Venezuela'dan geldi! Yüzlerce işçi göçük altında kaldı

Bir maden faciası da Venezuela'dan geldi! Yüzlerce işçi göçük altında kaldı