ANASAYFA Ekonomi Piyasa uzmanından net olarak açıkladı! İkinci el otomobil fiyatları yüzde 30 geriledi

Piyasa uzmanından net olarak açıkladı! İkinci el otomobil fiyatları yüzde 30 geriledi

Son dönemde düşüşün yaşandığı bilinen ikinci el otomobil piyasası hakkında yapılan açıklamalara göre yüzde 30 gerilemenin olduğu ifade edildi.
yazar
Sinem GÜVEN
Piyasa uzmanından net olarak açıkladı! İkinci el otomobil fiyatları yüzde 30 geriledi

Otomobil almak isteyen kişilerin en çok araştırma yaptığı ve takip ettiği ikinci el piyasası hakkında umut veren açıklama geldi. Bir süredir ikinci el piyasasında yaşanan durgunluğun devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda yapılan çalışmalara göre son dönemde son üç ay içerisinde otomobil fiyatlarında yüzde 30 gerileme yaşandığı belirtildi.

Bu durgunluğun daha ne kadar devam edeceğinin merak edilmesinin ardından ise gelen ilk bilgilendirmelere göre bir süre daha düşüşlerin devam edebileceği bilgisi alındı. Uzman isimden gelen açıklamaya göre önümüzdeki günlerde otomobil fiyatlarında yüzde 35'e kadar gerilemenin beklendiği bilgisi alındı.

YÜZDE 30 GERİLEME YAŞANDI!

Konu hakkında açıklama yapan galerici Yılmaz Kebapçı, "Fiyatlar hızlı bir şekilde aşağı iniyor. Şu anda köpük kalktı diyebiliriz. Bunun sebeplerinden bir tanesi stokçuların aradan çıkması ve talep de büyük oranda düştü. Şu anda fiyatlardaki gerileme yüzde 25-30 arasında değişiyor. Sıfır araçlarda da ilan yoğunluğu olmaya başladı. Elinde olanların çoğu yatırım için almıştı şimdi ise satmak istiyor. Bunun nedeni ise faiz oranlarının artması" ifadeleri ile yaşanan gerilemeden bahsetti.

3 AYDIR GERİLEME YAŞANIYOR!

Yaşanan bu düşüşün 3 aydır sürdüğünü ifade eden Kebapçı, "Bu durgunluğun yakın zamanda biteceğini düşünmüyoruz. Fiyatlardaki düşüş ortalama en yüksek seviyeden yüzde 30 geri geldi. Bu durumun önümüzdeki dönemlerde de yüzde 35'lere kadar gerileyeceğini düşünüyoruz. Talep ise eskiye göre çok fazla yok. Yatırım için lüks araç alan vatandaşlar araçlarını elden çıkartmak istiyor. Yatırımcı oldukları içinde faize yöneliyorlar. Bununla birlikte sıfır araçlarda yapılan kampanyalar nedeniyle de aracını satıp model yükseltmek istiyorlar" şeklinde konuştu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankara'da düzenlenen 3 Bant Bilardo Türkiye Şampiyonası sona erdi!

Ankara'da düzenlenen 3 Bant Bilardo Türkiye Şampiyonası sona erdi!