ANASAYFA Ekonomi Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yüzüncü yılına özel olarak emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceği bildirildi. Çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus yapılan ikramiye ödemelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir talimat geldi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çalışan emekliye ikramiye talimatı

Ülkemizde emeklilere yılda iki kez ikramiye ödemesi yapılıyor. Emeklilere yapılan ikramiye ödemeleri bu yıl Cumhuriyet Bayramı'na özel olarak 5 bin TL tutarından Cumhuriyet İkramiyesi olarak ödendi. Emekliye yapılan ekstra ikramiye ödemesi vatandaşın gündeminde yer alırken bu ödeme yalnızca çalışmayan emeklilerin hesaplarına yatırılmıştı.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye çalışması için ilgili bakanlıklara talimat verdiğini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE TALİMATI

Düzenlemeyi açıklayan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgili bakanlıklara çalışma talimatı verdiğini duyurdu. AK Parti Grup Başkanı Güler, çalışan emeklilere ikramiye için "Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak." dedi.

son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-calisan-emekliye-ikramiye-talimat.jpg

Emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmış ve 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılan sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmişti. Ödemeler kasım ayının ilk iki haftası emeklilerin hesabına yatmıştı. Yapılan açıklamanın ardından çalışan emekliler için yapılacak ödemenin tarihi için açıklama beklenmeye başladı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Mamak Belediyesince Öğretmenler Günü Turnuvaları yapıldı!

Mamak Belediyesince Öğretmenler Günü Turnuvaları yapıldı!