ANASAYFA Ekonomi Valilikten ekmek fiyatına tepki! Denetim yapmaya davet ediyorum

Valilikten ekmek fiyatına tepki! Denetim yapmaya davet ediyorum

İstanbul Valiliği ekmek fiyatları hakkında bugün açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda ekmek fiyatlarının denetlenmesi gerektiğinden bahsetti.
yazar
Sinem GÜVEN
Valilikten ekmek fiyatına tepki! Denetim yapmaya davet ediyorum

Bugün İstanbul Valisi Davut Gül,  Resmi kurumların il ve ilçe müdürleri, ilçe belediye başkanlarıyla değerlendirme toplantısında önemli açıklamalara yer verdi. Yapılan bu açıklamalarında ekmek fiyatlarına da tepki göstererek denetlemelerin yapılması gerektiğinden bahsetti. 

SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI!

İstanbul ilinin en büyük problemlerinden birinin sahipsiz sokak hayvanları olduğunu ifade eden Vali Gül'ün açıklamaların Valilik tarafından şu şekilde verildi;

“İstanbul Valisi Gül başkanlığındaki toplantıya ilçe belediye başkanları ve il müdürleri katıldı. Katılımcılar, ilçelerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin de görüşlerini dile getirdi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ndeki (AFAD) toplantıya; Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can, İlçe Belediye Başkanları, il ve ilçe müdürleri ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı. Sunum yapan Belediye Başkanları birçok sorunu dile getirirken, ortak sorun hanesinde ise sahipsiz sokak hayvanları yer aldı. İstanbul Valisi Davut Gül, Sokak hayvanları konusundaki en olmaması gereken senaryonun şu anki durum olduğunu dile getirdi. Kısırlaştırmanın en kesin çözüm olduğunu söyleyen Gül, hayvan barınaklarının sayısının ve kapasitesinin artırılmasının da mevcut sorunu dizginleme noktasında sonuç verebileceğini belirtti. İstanbul'da kurulacak hayvan barınaklarının finansman ihtiyacına tüm belediyelerin katkı sunması gerektiğini vurgulayan İstanbul Valisi Davut Gül, konuyla ilgili tüm çözüm önerilerinin masaya yatırılacağını” açıkladı. 

EKMEK FİYATLARI DENETLENMELİ!

Yüksek ve farklı ekmek fiyatları ile satışların yapıldığından bahseden Vali Gül, "Vali Davut Gül, yaptığı konuşmada İstanbul'daki ekmek satış fiyatlarındaki değişkenliğe de değindi. İstanbul'da ekmek satış fiyatının 6.50 TL olduğunu vurgulayan Gül, "Kimi yerde 9 liraya, 10 liraya ekmek satışı yapılıyor. Bu konuda halkımızı mağdur etmemek adına Tarım İl Müdürlüğü ve belediyelerimizi etkin fiyat denetimi yapmaya davet ediyorum" diyerek denetleme yapılması gerektiğinden bahsetti. 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *