ANASAYFA Gündem 2024 YDS başvuruları başladı! YDS başvuruları nereden yapılır

2024 YDS başvuruları başladı! YDS başvuruları nereden yapılır

Yüzbinlerce insanın merakla beklediği açıklama resmen yapıldı. ÖSYM 2024 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) başvuru tarihinin belirlendiğini açıkladı. Yapılan açıklama sonrası insanlar nereden sınav başvurusu yapacağını araştırmaya başladı.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
2024 YDS başvuruları başladı! YDS başvuruları nereden yapılır

2024 yılının başlamasının ardından ÖSYM tarafından yıl içinde yapılacak sınavlara dair yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ülkemizde düzenlenen sınavların düzenlenmesinden sorumlu olan ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada sınava girmeyi bekleyen adayların merakla beklediği bilgiler yer aldı. Yapılan açıklamanın ardından adaylar sınav tarihinin ne zaman olduğunu ve başvuruyu nereden yapacağına dair detayları araştırmaya koyuldu.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra akademik olarak meslek hayatına destek etmek isteyen ya da kamu ve özel sektörde çalışırken kurumların talep etmesi nedeniyle adayların girip iyi bir sonuç almaya çalıştığı sınav için başvuruların tarihi belli oldu. 

ÖSYM SINAV BAŞVURU TARİHLERİNİN NE ZAMANA KADAR YAPILACAĞINI AÇIKLADI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada “2024 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2024-YDS/1), 24 Mart 2024 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular,  7-15 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını 7 Şubat 2024 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecektir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-YDS/1 Kılavuzu’nda yer almaktadır" denildi.

Yapılan açıklamanın ardından adaylar hızlı bir şekilde başvurularını yapmaya başladı. 15 Şubat'a kadar sürecek başvuruların ÖSYM'nin sitesinden yapılmasından dolayı on binlerce adayın belirlenen süreye kadar sınav için gerekli işlemleri yapması bekleniyor. Sınav 24 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Sınav yerleri ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'daki 60 yaş üzeri vatandaşa hizmet verecek! Açıklama geldi rahata ereceksiniz

Ankara'daki 60 yaş üzeri vatandaşa hizmet verecek! Açıklama geldi rahata ereceksiniz