Adalet Bakanı Tunç'tan İsrail'e sert tepki

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabı üzerinden İsrail’in Gazze’deki saldırılarına sert bir şekilde tepki gösterdi. Tunç, paylaşımında İsrail'in hak ettiği cezayı alması gerektiğine vurgu yaptı.

Adalet Bakanı Tunç'tan İsrail'e sert tepki

ANKARA (İHA) - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, en son Gazze’nin Refah kentine gerçekleştirdiği kanlı saldırı sonrası sosyal medya hesabı üzerinden İsrail’i sertçe eleştirdi. Bakan Tunç, İsrail'in Gazze'nin güneyindeki çadır kenti vurması sonucu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine yönelik, soykırım ve katliam yapan İsrail’in hak ettiği cezayı almasını ve bunun eninde sonunda gerçekleşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İSRAİL REFAH’TAKİ ÇADIR KENTİ DE VURDU

Tunç, İsrail’in Gazze’nin güneyindeki çadır kenti vurması sonrası ortaya çıkan kanlı manzaraya yönelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İşgalci İsrail’in, Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyorum. Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma kararını yok sayan İsrail’in, evlerinden edilen masum insanların kaldığı çadırlara saldırı düzenlemesi tek kelimeyle alçaklıktır. Yapılan bu hain ve kalleş saldırılar, İsrail’in bir devlet gibi değil terör örgütü gibi davrandığının en büyük kanıtıdır.”

“İSRAİL HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMALIDIR”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, paylaşımında İsrail’in kanlı saldırılarına yönelik ülkelere de çağrıda bulunurken, İsrail’in hak ettiği cezayı er ya da geç alacağına dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Her zaman insan haklarından bahseden ülkeler ve uluslararası mekanizmalar işgalci İsrail’e karşı harekete geçmek için daha neyi beklemektedir. Daha kaç masum insan can vermelidir? Yaşananlara ses çıkarmayanlar ve görmezden gelenler, İsrail’in işlediği suçlara ortaktır. Soykırım ve katliam yapan İsrail, hak ettiği cezayı almalıdır, eninde sonunda alacaktır."

SONRAKİ HABER