ANASAYFA Gündem Bakan Göktaş'tan 8 bin personel alımı açıklaması! Bayramdan önce yapılacak

Bakan Göktaş'tan 8 bin personel alımı açıklaması! Bayramdan önce yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bundan birkaç ay önce duyurulan 8 bin personel alımının ne zaman gerçekleştirileceği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
yazar
Sinem GÜVEN
Bakan Göktaş'tan 8 bin personel alımı açıklaması! Bayramdan önce yapılacak

Milyonlarca vatandaşın beklediği atama açıklaması geldi! Geçtiğimiz ay başvuru işlemlerinin tamamlandığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımlarına ilişkin atamaların ne zaman yapılacağı belirlendi.

BAŞVURULAR ALINMIŞTI!

8 bin personel alımının Şubat ayında yapılmasının ardından Mart ayına kadar başvuru işlemleri tamamlandı. Başvuru ekranında ise alımlara ilişkin "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar
Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”
kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Özel Nitelikler tablosunda belirtilen ünvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır." şeklinde ifadeler ile kimlerin alınacağı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Bunun üzerine atamaların ne zaman gerçekleştirileceği ise merak konusu haline geldi. Konuya ilişkin bugün son dakika açıklama geldi.

ALIMLAR BAYRAMDAN ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLECEK!

Vatandaşlar tarafından merak konusu haline gelen bu alımlara ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapılan açıklamalarda "Geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiğimiz ve başvurularını aldığımız 8 bin personel alımını bayramdan önce gerçekleştireceğiz. Yeni çalışma arkadaşlarımızı büyük bir heyecanla bekliyor, atamaların hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde ifadelere yer verildi.

Böylelikle 8 bin personel alımına ilişkin önümüzdeki birkaç gün içerisinde açıklama yapılabileceği belirtildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Mart ayı enflasyon oranları belli oldu! Mart 2024 Enflasyon oranı

Mart ayı enflasyon oranları belli oldu! Mart 2024 Enflasyon oranı