Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilindeki trafik kazalarında 62 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilindeki trafik kazalarında 62 kişinin yaşamını yitirdiğini paylaştı.

Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilindeki trafik kazalarında 62 kişi hayatını kaybetti

Kurban Bayramı tatilindeki trafik kazalarında 62 kişi yaşamını yitirdi, 8 bin 690 kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından konuya ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Bayram tatili boyunca ülkenin çeşitli noktalarından trafik kazaları haberleri geldi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilindeki trafik kazalarında 62 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 bin 690 kişinin yaralandığını ifade etti. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emniyet ve jandarma trafik birimlerinin bayram tatilindeki denetimlerinin 24 saat esasına göre sürdüğünü söyledi.

Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilindeki trafik kazalarında 62 kişi hayatını kaybetti

BAYRAM TATİLİNİN 7 GÜNÜNDE 8 BİN 690 KİŞİ YARALANDI

Bayram tatilinde dün 597 trafik kazası meydana geldiğini belirten Ali Yerlikaya, bu kazalarda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 1007 kişinin de yaralandığını aktardı. Yerlikaya, dün denetlenen 406 bin 165 araçtan 21 bin 129'una hız ve radar işlemi, 39 bin 21'ine ise diğer ihlallerden işlem yapıldığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin 7 gününde meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin toplam 62, yaralananların ise 8 bin 690 olduğunu belirtti.

Yerlikaya, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım" dedi.

Yolculukların sevdiklerimize kavuşmak için olduğunu, ayırmak için olmadığını vurgulayan Ali Yerlikaya, yolun sonunun bayram olmasını istediğini de ekleyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER