ANASAYFA Gündem Bakan Yerlikaya açıkladı! Yeşil ve gri kategoride aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Yerlikaya açıkladı! Yeşil ve gri kategoride aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

Ülke içinde ve kent merkezlerinde huzuru ve güvenliği sağlamak için operasyonlar devam ediyor. Son olarak da Kahramanlar-28 operasyonunda biri gri listede aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi.
yazar
Haber Merkezi
Bakan Yerlikaya açıkladı! Yeşil ve gri kategoride aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kahramanlar-28 operasyonunda, biri yeşil, biri gri kategoride aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Erzincan Kemah kırsalında, İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen Kahramanlar-28 operasyonunda, komandolar ve güvenlik korucu timleriyle teröristler arasında sıcak temas sağlandığını belirtti.

thumbs-b-c-a92d0ac16209ce92bcc4e992209d27ce.jpg

Operasyonda, biri yeşil, diğeri gri kategoride 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildiren Yerlikaya, etkisiz hale getirilenlerin, 21 Ekim 2021'de Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'yu, 10 Haziran 2016'da Piyade Uzman Çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel'i şehit eden teröristler olduğunu ifade etti.

"ŞEHİRLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI"

Operasyon sonunda açıklama yapan Bakan Yerlikaya, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde yeşil kategoride yer alan ve 3 Jandarma Uzman Çavuşumuzun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve gri kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

sinir-otesi-operasyon.jpg

Yunus Babayiğit adlı hain teröristin 3 güvenlik görevlimizin şehit edilmesinin yanı sıra 5 güvenlik görevlimizin yaralandığı eylemlere katıldığı ve 6 eylemin talimatını verdiği tespit edildi. H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşımızın şehit edilmesi, 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan 6 eyleme katıldığı tespit edildi. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecek."

haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Trafiğe çıkan Ankaralılar dikkat! Ceza açıklandı uymayanlar 436 TL ödeyecek

Trafiğe çıkan Ankaralılar dikkat! Ceza açıklandı uymayanlar 436 TL ödeyecek