ANASAYFA Gündem Bakan Yerlikaya duyurdu! 6 ilde izinsiz gösteri yürüyüşü yapan 89 şüpheli gözaltına alındı

Bakan Yerlikaya duyurdu! 6 ilde izinsiz gösteri yürüyüşü yapan 89 şüpheli gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından bugün son dakika yapılan açıklamalarda izinsiz gösteri yürüyüşü yapan ve bölücü terör örgütüne yönelik övücü ve destekleyici slogan atan 89 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.
yazar
Sinem GÜVEN
Bakan Yerlikaya duyurdu! 6 ilde izinsiz gösteri yürüyüşü yapan 89 şüpheli gözaltına alındı

Dün çeşitli illerde yapılan izinsiz gösteri yürüyüşlerinin ardından güvenlik güçleri tarafından müdahaleler yapılmıştı. 2 Nisan tarihi itibariyle süren bu sürece ilişkin yaşanan son gelişmeler hakkında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Salı günü izinsiz gösteri yürüyüşü yapan, bölücü terör örgütüne yönelik övücü ve destekleyici slogan atan 6 şehirde toplam 89 şüpheli gözaltına alındı” dedi.

6 İLDE 89 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, 2 Nisan günü çeşitli şehirlerde gerçekleşen olaylar sonrasında açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya 89 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladığı paylaşımda, “2 Nisan 2024 Salı günü izinsiz gösteri yürüyüşü yapan, bölücü terör örgütüne yönelik övücü ve destekleyici slogan atan, güvenlik güçlerimize taşla saldıran ve uyarılara rağmen dağılmayıp mukavemet gösteren; Van'da 26, Hakkari Yüksekova'da 29, Hakkari Merkez'de 9, Siirt'te 4, Batman'da 5, Şırnak'ta 10 ve İzmir'de 6 olmak üzere toplam 89 şüpheli gözaltına alınmıştır. Güvenlik güçlerimiz ülkemizin huzur ve güvenliği için canla başla çalışmaya devam ediyor” şeklinde açıklamalara yer verdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Emre Belözoğlu'ndan Antalyaspor maçı değerlendirmesi! Galibiyeti kaçıran taraftık

Emre Belözoğlu'ndan Antalyaspor maçı değerlendirmesi! Galibiyeti kaçıran taraftık