Bakan Yerlikaya'dan Kafes-38 paylaşımı! 2 suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden Kafes-38 operasyonlarının detaylarını paylaştı, 2 organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma göre Kafes-38 operasyonları kapsamında 2 organize suç örgütü, 4 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar ile çökertildi.

Bakan Yerlikaya'nın Kafes-38 operasyonları ile ilgili yaptığı paylaşımında, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı liderliğinde; Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, “Tefecilik, Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarına yönelik geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda şüphelilerin; ekonomik yönden sıkıntıya düşen vatandaşlara faizle borç para verdikleri, borcun vadesi geldiğinde faiz artırarak değerinin çok üzerinde para istedikleri, borcunu ödeyemeyen vatandaşların araç, dükkân, tarla ve evlerine; tehdit, baskı ve şiddet uygulayarak el koydukları, varlıklı ve zengin iş adamlarını hedef alarak zorla alıkoydukları, alıkoydukları mağdurları serbest bırakmak için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek meblağlı fidye istedikleri, ayrıca uyuşturucu imal ve ticareti ile silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptıkları tespit edildi.

2 ŞUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ, 16 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Bakan Yerlikaya'dan Kafes-38 paylaşımı! 2 suç örgütü çökertildi

Kafes-38 operasyonları sonucunda, Balıkesir’de elebaşılığını Cengiz Güven’in ve Tekirdağ’da elebaşılığını Nevzat Halitoğlu’nun yaptığı 2 organize suç örgütü çökertildi, 58 milyon lira değerindeki malvarlığına tedbir kararı uygulanmasına yönelik çalışma başlatıldı, 312 adet senet ve 5 adet çek, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve çok miktarda para, tapu, silah ve mühimmata ise el konuldu.

Bakan Yerlikaya konuyla ilgili paylaşımında sözlerini, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve jandarmaları tebrik ederek ve suç örgütlerine göz açtırılmayacağının altını çizerek noktaladı.

Haberankara.com