ANASAYFA Gündem Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak! Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımı yapacak

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak! Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımı yapacak

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan ilan çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından toplamda 8 bin sürekli işçi alımının yapılacağı öğrenildi. Bu çerçevede kadrolar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.
yazar
Sinem GÜVEN
Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak! Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımı yapacak

23 Şubat tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan personel alım ilanlarına göre ;Sağlık Bakanlığı tarafından toplamda 8 bin sürekli işçi alımı yapılacağı öğrenildi. İŞKUR tarafından alımının yapılacağı bu alımlar için kadrolar ve gerekli olan detaylar hakkında bilgilendirmelere yer verildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMINI DUYURDU!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar kapsamında toplamda yapılacak olan 8 bin işçi için bilgilendirmeler şu şekilde verildi;

1. 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Bakanlığımız taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8.000 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

2. Adaylar, ilanlara Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube isku gov tr adresinden ulaşabilir.

3. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur gov tr adresi üzerinden 23/02/2024-27/02/2024 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.

4. Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır. Başvurular, ilgili mevzuat hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından
alınacaktır.

5. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır.

6. Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımı aşağıda belirtilmiştir. 

Konu hakkında yapılan açıklamalar kapsamında sürekli işçi alımı için başvuruların 23 Şubat tarihinde başlayacağı bununla birlikte 27 Şubat 2024 tarihinde de sona ereceği ifade edilmiş oldu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
23 Şubat Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!

23 Şubat Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!