ANASAYFA Gündem Bolu'da karda mahsur kalan 4 kişi ölümden döndü!

Bolu'da karda mahsur kalan 4 kişi ölümden döndü!

Bugün şiddetli bir şekilde yağan kar yağışının ardından Bolu ilinde 4 kişinin yağışın etkisi ile birlikte ölümden döndüğü öğrenildi.
yazar
Sinem GÜVEN
Bolu'da karda mahsur kalan 4 kişi ölümden döndü!

Bugün kar yağışının etkisini göstermeye başlamasının ardından Bolu ili için hem Meteoroloji tarafından hem de Valilik tarafından uyarılar yapılmıştı. Alınan son dakika kararı ile birlikte de Valilik okulların Pazartesi günü yarın yarın tatil olacağını öğrenci ve velilere duyurdu.

Kar yağışının etkisinin devam etmesinin ardından ise yapılan son açıklamalara göre Bolu'da karda yolda mahsur kalan 4 kişinin ölümden döndüğü öğrenildi.

4 KİŞİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ!

Hafta sonunu Bolu’nun doğa harikası Yedigöller Milli Parkı’nda geçirmek isteyen 4 kişi, otomobilleriyle Yedigöller’e gitmek üzere yola çıktı. Gün içerisinde yoğun kar yağışının etkili olduğu Yedigöller yolunda E. İ., F. Ö., M. Y. ve S. Y.’nin bulunduğu araç mahsur kaldı. Durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yol üzerinde devrilen ağaçlardan ilerleyemeyen jandarma ekiplerine yardım için köylüler harekete geçti. Yol üzerinde bulunan ağaçları kesen köylüler, traktörlerle ağaçları yol kenarına çekti. Kar kütlelerinin altında kalan araç içerisinde hipotermi geçirmek üzere olan 4 kişi, jandarma ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı. Hastaneye götürülen 4 kişiden 2’si taburcu edilirken, M.Y. ve S. Y. tedavi amaçlı hastaneye yatırıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *