Bu saç şeklini görenler şaşkınlık yaşıyor! Yapımı 1 saat sürüyor!

56 yaşındaki Çetin Sokulgan'ın saç şeklini görenler büyük şaşkınlık yaşıyor. Saçın yapımı günlük 1 saat kadar sürüyor.

Bu saç şeklini görenler şaşkınlık yaşıyor! Yapımı 1 saat sürüyor!

Eskişehir'de yaşayan 56 yaşındaki Çetin Sokulgan'ın saç şekli, görenlerin ilgisini çekiyor. Sokulgan'ın berberi ise daha önce hiç böyle bir saç şekli görmediğini anlattı.

Eskişehir'de döküldükten sonra kullandığı ürünle daha sert çıkan saçına ‘kalpak' formu veren 56 yaşındaki Çetin Sokulgan, çevresinin dikkatini çekiyor. 2010 yılında memleketi Sivas'tan Eskişehir'e geldiğinde saçları dökülmeye başlayan Sokulgan, saç çıkarması için çeşitli ürünler kullandı. Saçları sert çıkan Sokulgan, yaklaşık 4 yıl önce saçlarına şekil verirken kalpağa benzer bir modeli keşfetti.

Bu saç şeklini görenler şaşkınlık yaşıyor! Yapımı 1 saat sürüyor!

56 yaşındaki Çetin Sokulgan, “Gençliğimden beri saçlara bakımı seven bir insanım. Çalıştığım için daha sonradan saçlarım dökülmeye başladı. Döküldükten sonra 2010 yılında Eskişehir'e geldim. Bu berber arkadaşlarla tanıştık. Pandemiden sonra da saçımı yaparken bu model tesadüfen ortaya çıktı. Sert bir dokusu var. Spreyle, jöleyle ve arkadaşların yardımıyla yapımı günlük 1 saatimizi almakta” diye konuştu.

GENÇLER GENELDE BEĞENİYOR

Sokulgan, olumsuz yorumları önemsemediğini ve böyle mutlu olduğu söyleyerek şöyle konuştu:

“Her gün de böyle bakımlı gezmeyi seviyorum. Kendim için yapıyorum, hiç kimse için değil. Birileri beni beğensin, takdir etsin diye değil, kendimi hoş görüyorum. Kendimi seviyorum ve onu da yapıyorum. Saçımı en çok Atatürk'ün kalpağına benzetiyorlar. Bazı yaşlı insanlar, 'Her gün bununla nasıl uğraşıyorsun?' diyorlar. Her gün uğraşıyoruz işte, yapıyoruz. Sadece fırçayla, fön makinesiyle, spreyle ve jöleyle yapıyorum. Aynı zamanda topik de kullanıyoruz. Topik bizim en büyük yardımcımız. Gençler genelde beğeniyorlar ama 50-60 yaşın üstündekiler 'Bu nasıl bir saç tipi?' gözüyle bakarak, 'Değiştir, kestir' diyorlar.”

Bu saç şeklini görenler şaşkınlık yaşıyor! Yapımı 1 saat sürüyor! - Resim : 2

"ÇOK ZOR VE İDDİALI BİR SAÇ"

Sokulgan'ın bu saça sahip tek insan olduğunu belirten berberi Eyüp Yanık, “İlk tanıştığımız zamanlarda böyle değildi. Döküldükçe saç şekli biraz değişti. Kişisel bakımlarını biz yapıyoruz, saç tasarımını da kendisi hallediyor. Daha önceden böyle bir saç stili görmedim, ilk defa görüyorum. Biz sadece kırıklarını alıyor ve saç bakımıyla ilgileniyoruz. Çok zor ve iddialı bir saç. Türkiye'de de örneğinin olduğunu zannetmiyorum. Çetin abi, bu saça sahip tek insan" dedi.

56 yaşındaki Çetin Sokulgan'ın saç şeklini görenler ise dönüp bir kez daha bakıyor. İnsanlar bu saç tarzını ilk kez gördükleri için büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER