Çankırı'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması eğitimi verildi

Çankırı'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında farkındalık eğitimi verildi. Eğitim sayesinde çocuklar ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirildi.

Çankırı'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması eğitimi verildi
Yağmur Temiz Yağmur Temiz

Çankırı'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması hakkında eğitim verildi. İl genelinde 5 bine yakın öğrenciye diş fırçası ve macunu hediye edildi.

Çankırı’da farklı alanlarda verilen eğitimlere devam ediliyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması yapılarak farkındalık eğitimi verildi. Çankırı’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile anaokulları ve ilkokul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taramalarını yaparak doğru diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması amacıyla farkındalık eğitimleri gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü, il genelinde 5 bine yakın öğrenciye ulaşarak, diş fırçası ve diş macunu hediye etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ise etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Çankırı'da öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması eğitimi verildi

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Etkinliğe, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar Vali Yardımcısı İsmail Küreci, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Arif Yüksel ve sağlık yöneticileri katılım gösterdi.

Diş fırçası ve diş macunu hediye edilen öğrenciler, hediyeler karşısında sevindi. Öğrencilerin velileri ise bu tarz eğitimlerin gerçekleştirilmesinden ve çocukların bilinçlenmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtiyor.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER