Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk açıklaması! İlişkilerimizi zehirlemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yapılan görüşmeler sonucunda Arnavutluk hakkında önemli açıklamalara yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk açıklaması! İlişkilerimizi zehirlemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile beraber "Türkiye-Arnavutluk Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Birinci Toplantısı"na başkanlık etti. Gerçekleştirilen toplantının ardından Arnavutluk Başbakanı Rama ile anlaşmaların imza törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edi Rama ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında önemli açıklamalara yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Arnavutluk açıklaması! İlişkilerimizi zehirlemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda Arnavutluk ile Türkiye ilişkileri hakkında "İlişkilerimizi zehirlemek için her yolu deneyen şer şebekesine fırsat vermeyeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

TİCARİ HACMİMİZ 1 MİLYAR DOLAR SEVİYESİNE ÇIKTI!

Bugün tamamlanan toplantının ardından özellikle de iki ülke arasındaki ticari boyut hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Rama ve heyetini yüksek düzeyli iş birliği konseyinin ilk toplantısı vesilesiyle Ankara'da misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, geçtiğimiz sene Türkiye ve Arnavutluk arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100’üncü yıl dönümünün idrak edildiğini hatırlattı. Arnavutluk ile çok yönlü işbirliğinin 2021 yılında Başbakan Rama ile Ankara'da ilan ettikleri stratejik ortaklık temelinde gelişmeye devam ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bugün icra ettiğimiz konseyimizin ilk toplantısıyla münasebetlerimizi daha ileri seviyelere taşıma kararlılığımızı bir kez daha teyit ettik. Türkiye'nin Arnavutluk'un kalkınmasına verdiği önemi, Arnavutluk halkının refahının artırılmasına yönelik desteğini bir kez daha vurguladım. İmzalanan anlaşmalarla iş birliğimizin ahdi zeminini daha da güçlendirdik. Ticaret hacmimizi 1 milyar dolar seviyesine çıkardık” şeklinde açıklamalara yer verildi.

SONRAKİ HABER