ANASAYFA Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem açıklaması! Deprem günlük tartışma mezesi değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem açıklaması! Deprem günlük tartışma mezesi değil

6 Şubat tarihli deprem felaketinin üzerinden 1 yıl geçmişken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Deprem gerçeğine ilişkin yapılan açıklamalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun günlük bir tartışma konusu olmayacağına dikkati çekti
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem açıklaması! Deprem günlük tartışma mezesi değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Deprem Konutları Kura ve Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin yıl dönümünde bazı konulara dikkati çekti. 

‘’6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde deprem bölgesini yeniden ziyaret ederek depremzedelerimizle dayanışmamızı güçlendiriyoruz. İnşası tamamlanan afet konutlarının kura çekimini yapıyoruz. Vatandaşlarımıza evlerini teslim ediyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem tartışmaları ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ‘’DEPREM GÜNLÜK TARTIŞMA MEZESİ DEĞİL''

Konuşmasına deprem bölgelerindeki ziyaretlerine ilişkin bilgiler vererek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’İlk olarak cumartesi günü Hatay'daydık. İki önemli sağlık tesisini açtık. Konut kura törenini gerçekleştirdik. Pazar günü Gaziantep'teydik. Toplam 10 bin 698 konutun kura törenini icra ettik. Dün 6 Şubat'ın sene-i devriyesiydi. Büyük afetin yıl dönümünde Sayın Devlet Bahçeli ile Kahramanmaraş'taydık. Hem dertleştik hem de yapımı tamamlanan 9.289 konutun kurasını çekerek hak sahiplerine teslim ettik. Bugün Şanlıurfalı kardeşlerimizle kura sevincini yaşıyoruz. Yarın Adıyaman'da olacağız. Gözlerimizi deprem bölgesinden bir an olsun ayırmıyoruz.'' dedi. 

Deprem felaketinin herkesi yaraladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Deprem gibi hepimizi derinden sarsan ve yaralayan bir meseleyi günlük tartışmaların mezesi haline getirmek son derece yanlış bir tutumdur. Hiçbir ayrım yapmadan deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmaya odaklandık. Sizler Şanlıurfa’da nasıl büyük bir fedakarlık ve samimiyetle çalıştığımızı çok iyi biliyorsunuz. Milletçe yüreğimizin yandığı tüm bu afetlerde birileri sadece şov peşinde, sadece siyasi istismar peşinde koşarken, biz bir an önce dertlere derman olabilmek için gecemizi gündüzümüze kattık.'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem bölgelerine ziyaretleri de devam edecek. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *