Duyanlar şaşırıyor! Evin 4 oğlu aynı gün doğdu!

Oruç ve Gülay Özat çiftinin 2 kere ikizleri oldu. Evin 4 oğlu da aynı gün doğunca tek pasta ile doğum günü kutluyorlar.

Duyanlar şaşırıyor! Evin 4 oğlu aynı gün doğdu!

Niğde'de evin 4 oğlu aynı gün doğum gününü kutluyor. Aile ise kardeşlerin aynı gün doğduğunu duyanların büyük şaşkınlık yaşadığını söylüyor.

Oruç ve Gülay Özat çiftinin ilk ikizleri 20 Mayıs 2002 ikinci ikizleri de 20 Mayıs 2013'de dünyaya geldi. Bu tesadüf sayesinde çiftin 4 oğlunun doğum günü aynı gün kutlanıyor. 2 kez ikiz çocuk heyecanı yaşayan çift, 2 tane ikiz büyütmenin zorluklarından bahsetti.

Baba Oruç Özat, "İlk ikizimiz 20 Mayıs 2002, ikinci ikizimiz ise 20 Mayıs 2013’de dünyaya geldi. Amcaları da 20 Mayıs doğumlu, diğer abimin de üçüz çocukları var. Biz de genetik gibi bir durum oldu bu. Maddi anlamda zorluklar yaşadık, çünkü çok gelir getiren bir mesleğimiz yok ama biz zevkle büyüttük. İşin yükünü de daha çok eşim çekti" dedi.

Duyanlar şaşırıyor! Evin 4 oğlu aynı gün doğdu!

"TEK PASTA 4 TANE MUMLA HEPSİNİN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ"

Anne Gülay Özat ise çok mutlu olduğunu dile getirerek ilk ikizlerde acemilik yaşadığını ancak ikinci ikizlerinde daha tecrübeli olduğunu söyledi. Anne Özat, "İkinci ikizlere ağabeylerinin, eşimin yardımıyla baktım. Büyütme ve besleme konusunda sıkıntılarımız oldu, çok zordu ama üstesinden geldik. Tek bir pasta 4 tane mumla hepsinin doğum gününü kutluyoruz" şeklinde konuştu.

İkizi ve ikiz kardeşi olan Mehmet Onur Özat ise "Ben okuyorum. Boş zamanlarımda da babam ve kardeşime yardım ediyorum. Bizden 10 sene sonra ikiz kardeşlerim oldu. Hepimiz 20 Mayıs’ta doğduk" ifadelerini kullandı. Mansur Özat ise tüm kardeşleri ile aynı gün doğumlu olduğunu arkadaşlarına inandırmakta zorlandığını anlattı. Mansur Özat, " İkizim olduğu için mutluyum, kanından, canından her zaman hazır bir arkadaşın oluyor. Bizim durumumuz biraz enteresan oldu 10 yıl sonra 20 Mayıs’ta ikiz kardeşlerim oldu. Bu kolay kolay yaşanan bir durum değil o yüzden şanslıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Ailedeki tüm çocukların aynı gün doğması, duyanların ilgisini çekiyor. Her yıl evde aynı gün 4 çocuğun doğum günü kutlanıyor.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER