ANASAYFA Gündem İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıya yayın yasağı getirildi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıya yayın yasağı getirildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik yapılan bombalı saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıya yayın yasağı getirildi

Başkent Ankara sabaha bombalı saldırı haberleri ile uyandı. İlk olarak Kızılay Bakanlıklar Bölgesinde patlama ve çatışma sesleri duyulduğu bildirilirken konuya ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan açıklama geldi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya Twitter (X) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 teröristin bombalı saldırı eyleminde bulunduğunu kaydetti.

Teröristlerden birinin kendini patlattığı, diğer teröristin ise etkisiz hale getirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuzun da hafif şekilde yaralandığını söyledi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da konuya ilişkin yeni bir karar alındı.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLADI

Başkent Ankara'nın göbeğinde gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yayın yasağı kararı aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldığını, olayla ilgili haberlere erişim engeli ve yayın yasağı kararı verildiğini açıkladı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "1 Ekim 2023 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısına, teröristler tarafından yapılan saldırı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Gerçekleştirilen saldırı olayına ilişkin olarak Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince erişim engeli ve yayın yasağı kararı verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
1 Ekim Pazar Etimesgut, Sincan, Keçiören, Mamak nöbetçi eczaneler

1 Ekim Pazar Etimesgut, Sincan, Keçiören, Mamak nöbetçi eczaneler