Kırıkkale'de Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğu arttı

Kurban Bayramı nedeniyle çok sayıda vatandaş bayram tatili için şehir dışına gidiyor. Kilit Kavşak Kırıkkale'de de Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğunda artış yaşanıyor.

Kırıkkale'de Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğu arttı

Kurban Bayramı telaşı devam ederken, bayram nedeniyle de trafik yoğunluğu arttı. Kırıkkale'de Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğu başladı.

"Kilit kavşak" olarak nitelendirilen Kırıkkale'de Kurban Bayramı'nı da kapsayan 9 günlük tatil dolayısıyla trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bayram için memleketlerine gitmek isteyen tatilcilerin yola çıkmasıyla 43 ilin kara yolunun bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale'de, ulaşımda yaşanan yoğunluğun akşam saatlerinde ve yarın artarak devam etmesi bekleniyor. Özellikle Kırıkkale-Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar saatte 50-60 kilometre hızla ilerleyebiliyor. Her bayramda trafik, normal halinden daha yoğun oluyor.

Kırıkkale'de Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğu arttı

GBT SORGUSU İLE RUTİN TRAFİK KONTROLLERİ YAPILIYOR

Zaman zaman meydana gelen hasarlı kazalara da anında müdahale eden polis ekipleri, sürücülerin zorunlu haller dışında emniyet şeridini kullanmasına izin vermiyor. Jandarma ekipleri de Kırıkkale-Ankara kara yolu hızlı tren köprüsü altında gerçekleştirdikleri denetimlerde araç sürücüleri ile yolcuların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu ile rutin trafik kontrollerini yapıyor.

Ekipler, sürücü ve yolcuların bayramını kutlayarak, vatandaşları dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Karayolları ekipleri ise trafiğin aksamaması için Kırıkkale-Ankara kara yolundaki bazı kavşakları geçici kapattı.

Vatandaşların özellikle bayram tatillerinde yolculuk yaparken uykusuz kalmamalarına ve kurallara uyma konusunda dikkat etmesi gerekiyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER