Kırşehir'de çiftçilere uyarı!

Kırşehir'de jandarma ekipleri, çiftçilere anız yakmamaları konusunda uyarı yaptı.

Kırşehir'de çiftçilere uyarı!

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, çiftçileri ve tarım işlerini anız yakmamaları konusunda uyardı. Anız yangını olduğunda yaşanabilecek olumsuz durumlar hakkında da bilgi verildi.

Kırşehir'de jandarma ekipleri çiftçileri anız yakmamaları konusunda uyardı. Kırşehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, kentte hasat döneminin başlamasıyla çiftçilere anız yakmamaları uyarısında bulundu. Jandarma personeli, sorumluluk sahalarında bulunan tarım işçileri ve çiftçilerine anız yangını çıkmaması için alınacak önlemleri ve anız yakıldığında meydana gelebilecek olumsuz durumlarından bahsetti.

Kırşehir'de çiftçilere uyarı!

KARA YOLLARINA ÇIKARKEN DAHA DİKKATLİ OLUNMASI İSTENDİ

Ekipler, traktörlerin ve biçerdöverlerin kullanımı sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da uyardı. Jandarma personeli, traktör ve biçerdöverlerin kara yollarına çıkarken daha dikkatli olmalarını isteyerek çiftçileri bilgilendirdi. Çiftçilerin hasat zamanı tarlada, köylerde ve kara yolunda meydana gelebilecek kazalara meydan vermemeleri için ışık donanımlarının eksiksiz olması, araçların arka kısımlarına reflektör takmaları, yanıp sönen uyarı lambaları kullanmaları istendi. Biçerdöver ve traktör römorklarına, yandan ve arka kısımdan sarkacak, karayoluna değecek, düşecek, saçılacak, akacak şekilde yükleme yapılmaması, yüklerin üzerine hiçbir şekilde yolcu bindirilmemesi gerektiği anlatıldı.

Kırşehir'de jandarma ekipleri tarafından bilgilendirilen çiftçiler ise bilgilendirme için ekiplere teşekkür etti.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER