ANASAYFA Gündem Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 95 daimi işçi alımı yapacak!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 95 daimi işçi alımı yapacak!

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan son ilanlara göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından toplamda 95 işçi alımı yapılacağı öğrenildi.
yazar
Sinem GÜVEN
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 95 daimi işçi alımı yapacak!

20 Kasım tarihli Resmi Gazete ilanlarına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından personel alımlarının başladığı öğrenildi. İŞKUR üzerinden yapılacak olan ilanlar hakkında edinilen bilgilere göre başvuru ve başvuru sürecine ilişkin pek çok detaya yer verildi.

KIYI EMNİYETİ 95 DAİMİ İŞÇİ ALIMINI DUYURDU!

Bugün yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından toplamda 95 kadroda daimi işçi alımı yapılacağı öğrenildi. Bu çerçevede başvuru yapmak isteyen kişiler için ilanların detayları tablo halinde şu şekilde verildi;

screenshot-17.png

screenshot-18.png

screenshot-19.png

screenshot-20.png

screenshot-21.png

screenshot-22.png

screenshot-23.png

screenshot-24.png

screenshot-25.png

screenshot-26.png

screenshot-27.png

BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU!

Yapılacak olan sınav sonucunda gerçekleştirilecek bu alımlar hakkında detaylar şu şekilde verildi;

a-) Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.
• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
• Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
• 4857 sayılı İş Kanunu (20 Puan)
• Genel kültür(20 Puan)

b-) İkinci Kaptan, İkinci Mühendis, Elektrik Zabiti, Deniz Trafik Operatörü, Gözcü-Muhabereci, Mühendis, Tekniker ve Avukat adaylar için sınav
konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.
• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
• Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
• Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.

Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. KPSS'den muaf öncelikli adayların sınavda başarılı sayılması için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri Kuruluşumuz internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

c-) Gemici ve Yağcı ünvanında işe alınacak olan adaylar öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından
doğrudan noter kur'ası ile atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *