Konya'daki Tropikal Kelebek Bahçesi yoğun ilgi görüyor

Konya'da bulunan Tropikal Kelebek Bahçesi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Tropikal Kelebek Bahçesi'ni özellikle bayramda çok sayıda kişi ziyaret etti.

Konya'daki Tropikal Kelebek Bahçesi yoğun ilgi görüyor

Konya'da bulunan Tropikal Kelebek Bahçesi, bayramda ziyaretçilerin gözde mekanları arasında yer alarak, yoğun ilgi gördü. Kurban Bayramında ziyaretçi sayısında artış yaşandı.

Konya’da bulunan Tropikal Kelebek Bahçesi, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gördü. Kurban Bayramı için Konya'ya gelen vatandaşlar, Konya'da bulunan tarihi ve doğal güzellikleri gezdi. Bu adreslerden biri de Konya Tropikal Kelebek Bahçesi oldu.

2015 yılında hizmete açılarak ülke turizmine kazandırılan ve bin 600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3 bin 500 metrekaresi gezi alanı olmak üzere toplam 7 bin 600 metrekarelik kullanım alanına sahip. Tropikal ülkelerden gelen ve 45 farklı türdeki yaklaşık 10 bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde farklı hayvan türleri ile birlikte 98 türe ait yaklaşık 20 bin adet bitki yer alıyor. Konya Tropikal Kelebek Bahçesine gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kelebekler Bahçesini gezen vatandaşlar hem kelebekleri yakından gördü hem de fotoğraf çekti.

Konya'daki Tropikal Kelebek Bahçesi yoğun ilgi görüyor

"BURAYI ÇOK SEVDİK, BEĞENDİK"

Kelebeklere ilgisinin olduğunu anlatan Esat Serim, "Kelebekler, çok güzel ve çok tatlı. Burası çok nemli, kelebeklere uygun bir ortam. Kelebekler değişik ve güzel canlılar. Kanatlarında çok güzel şekiller var" dedi. Kayseri'den Kurban Bayramı için ailesi ile birlikte Konya'ya gelen Mehmet Ali Karagöz, "Kayseri'den Kurban Bayramı için geldik. Gayet güzel bir yer. Devletimizin sunduğu imkanlar çerçevesinde insanların gezip sosyalleşebileceği bir yer. Burayı çok sevdik, beğendik" diye konuştu.

Tropikal Kelebek Bahçesi, ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Ziyaretçiler, uzun kuyruklar oluşturarak, çok sayıda kelebeği görme imkanı buldu ve fotoğraflar çekildi.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER