Kurban Bayramı öncesi denetimler artırıldı! 10 günde 1820 araca ceza uygulandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Kurban Bayramı öncesi denetimlerin artırıldığını vurguladı. Bakan Uraloğlu, 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezası ile toplamda 1 milyon 21 bin 726 TL'lik idari işlem uygulandığını belirtti.

Kurban Bayramı öncesi denetimler artırıldı!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türkiye’de denetimlerin sayısı da artırıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımla, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimlerin hızlandırıldığını kaydetti.

Bayram tatili öncesinde şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan firmalara yönelik fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın engellenmesine yönelik denetimleri sıkı bir şekilde uyguladıklarına dikkat çeken Bakan Uraloğlu, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın memleketlerine giderken mağduriyet yaşamaması, güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri amacıyla bütün önlemlerimizi aldık” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM DE KONTROL EDİLDİ

Bakan Uraloğlu, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının Emekliler Yılı ilan edilmesi ile şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik başlattıkları yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığına dair denetimlere Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından devam edildiğinin altını çizdi.

Kurban Bayramı öncesi denetimler artırıldı! 10 günde 1820 araca ceza uygulandı!

1 MİLYON 21 BİN 726 TL’LİK İDARİ İŞLEM UYGULANDI

Bayram öncesi yaşanan yoğunluk sebebiyle yurt genelinde arttırdıkları 10 günlük denetimler sonucunda bin 534 otobüsün denetlendiğini kaydeden Bakan Uraloğlu, “Elektronik sistemlerden faydalanılarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarı ve karayolları denetim istasyonlarında yolcu taşımaya mahsus araçlarla ilgili denetimlerimiz sürmektedir. 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezası ile toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulanmıştır. Denetimlerimiz Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında yoğun olarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER