Merih Demiral’ın adının bir parka verilmesi teklifi ABB Meclisi’nde sunuldu

EURO 2024’teki Türkiye-Avusturya maçında yaptığı bozkurt işaretiyle gündem olan milli futbolcu Merih Demiral’ın adının bir parka verilmesi ABB Meclisi’nde sunuldu.

Merih Demiral’ın adının bir parka verilmesi teklifi ABB Meclisi’nde sunuldu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi toplantısında, "Bozkurt Yürek Merih Demiral" isminin bir parka verilmesi teklifi görüşüldü. Belediye Meclis Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantı, Büyükşehir Belediye Meclis Birinci Başkanvekili Ertan Işık başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım tarafından, uygun görülen parklardan birine, UEFA tarafından ceza verilen milli futbolcu Merih Demiral adına "Bozkurt Yürek Merih Demiral" isminin verilmesi önergesi sunuldu. Ayrıca isminin verileceği parkta Demiral’ın gol sevincini yansıtan bir bozkurt heykelinin yapılması da teklif edildi.

“BU İŞARET TÜRK MİLLETİNİN SEMBOLÜDÜR”

MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi:

"Merih Demiral'ın isminin verileceği bir park yapılması ve parkın içine de yapmış olduğu gol sevincini yansıtan bir bozkurt heykeli yapılması, bu işaretin ırkçılık değil, Türk milletinin sembolü olduğunu bütün dünyaya göstermek adına en iyi cevap olacağı düşüncesindeyiz. Bu anlamda yapılacak parka, Bozkurt Yürek Merih Demiral adının verilmesi hususundaki önergemizin Meclis gündemine alınmasını, gereğinin yapılmasını arz ederim."

Meclis üyelerinin oy birliği ile gündeme alınan önerge, İsimlendirme Komisyonu'na havale edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER