ANASAYFA Gündem Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 ilde sarı kodlu uyarı yayımladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 ilde sarı kodlu uyarı yayımladı!

Türkiye resmen sağanak yağışlı havaların etkisi altına girdi. Sağanakların bastırması ile birlikte MGM tarafından çeşitli uyarılar yapılırken bu kez 17 ilde sarı kodlu uyarı yapıldı. MGM tarafından yapılan uyarılarda sarı kod verilen 17 il sıralandı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 ilde sarı kodlu uyarı yayımladı!

eylül ayının son haftası ile beraber Türkiye, yağışlı havaların etkisi altına girdi. Ülke genelinde sağanak yağışlar başlarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından da günlük ve haftalık hava durumu verileri yayımlanmaya devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 17 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Beklenen sağanak yağışların çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirebileceği aktarılırken sarı kod verilen 11 ildeki vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

METEOROLOJİ 17 İL İÇİN SARI KODLU UYARI VERDİ

MGM tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre;

Adana,

Balıkesir,

Bolu,

Bursa,

Çanakkale,

Hatay,

Kastamonu,

Kocaeli,

Sakarya,

Tekirdağ,

Zonguldak,

Bartın,

Yalova,

Karabük,

Osmaniye,

Düzce'de kuvvetli yağış beklendiğini duyuruldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

İSTANBUL VALİLİĞİ VE AKOM DA ALARM VERDİ

İstanbul Valiliği ve AKOM da açıklamalarda bulunarak, mega kentte yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren başlayacağını belirtti. İstanbul Valiliği, kentte 1 Ekim sabahından itibaren kuvvetli yağışın etkili olmasının beklendiğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Tekirdağ'ın doğusunda yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olmasının beklendiği aktarıldı.

AKOM'dan yapılan açıklamada ise dün bazı ilçelerde su baskınlarına neden olan yağışların, 30 Eylül Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren kuvvetleneceğine dikkat çekildi. AKOM 1 Ekim Pazar günü, öğle saatlerine kadar bölgesel olarak 100 kilogram ve üzeri şiddetli yağışların görülebileceği konusunda da uyarırken sel, su baskı ve taşkınlar olabileceğini belirtti. Vatandaşların da mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları gerektiği kaydedildi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2024 KPSS önlisans tarihleri! KPSS önlisans ne zaman, başvuru ve sınav tarihleri nedir?

2024 KPSS önlisans tarihleri! KPSS önlisans ne zaman, başvuru ve sınav tarihleri nedir?