ANASAYFA Gündem Öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak?

Öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu. Alan değişikliği yapmak isteyen öğretmenler ise başvuruların alınacağı ve sona ereceği tarihi araştırmaya başladı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak?

Öğretmenlerin alan değişiklikleri ile ilgili bilgiler merak ediliyor. Süreci takip eden öğretmenler başvuru tarihleri ve şartlarına ilişkin bilgi sahibi olmak isterken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin alan değişikliği başvurularının alınacağı tarihi son dakika duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği işlemleri için duyuru yayımlandı.

ÖĞRETMEN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

MEB tarafından yayımlanan "2024 Yılı Alan Değişikliğine Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu"na göre Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan öğretmenler, öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları ile ek çizelge doğrultusunda mezuniyetleri itibarıyla atanabilecekleri alanlara duyuru kapsamında alan değişikliği başvurusunda bulunabilecek. 

Duyuruya göre sınıf öğretmeni olarak görev yaparken 540 saatlik "Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanlar da özel eğitim alanına atanmak üzere başvuruda bulunabilecekler. Alan değişikliğine bağlı yer değiştirme başvuruları, tercihe sunulan alanlarda il içinde yapılabilecek. 18 - 22 Aralık tarihleri arasında MEBBİS üzerinden alınacağını ve atama işlemlerinin 26 Aralık tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Kontenjanlar, bakanlığın öğretmen atamasına ilişkin planlaması dikkate alınarak, öğretmen ihtiyacını karşılamada güçlük çekilen 5 ve 6'ncı hizmet alanlarında yer alan eğitim kurumları arasından belirlendi. Başvurular 18 - 22 Aralık tarihleri arasında MEBBİS üzerinden alınacak, atama işlemleri ise 26 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Alan değişikliğine bağlı ataması gerçekleşen öğretmenlerin görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri yarıyıl tatilinde yapılacak. MEB gelişmeler hakkında öğretmenleri bilgilendirmeye de devam edecek. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *