Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Binlerce öğretmenin merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ve sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, duyuruyu internet sitesi üzerinden yaptı.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’ın yaptığı açıklama doğrultusunda 20 bin yeni öğretmen alımı yapılacağı söylenmişti. Binlerce öğretmen adayı da Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bugün açıklayacağı sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ve sonuçlarını bekliyordu. MEB, merakla beklenen duyuruyu yaptı.

MEB’in yaptığı duyuruda “20 bin öğretmen ataması kapsamında sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklandı, ‘sözlü sınav giriş belgeleri’ de erişime açıldı.” ifadeleri yer aldı.

MÜLAKATLAR 1 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden erişime açılan mülakat yerleri ve sonuçlara ilişkin detaylar şöyle aktarıldı:

“Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen alanlardaki kadrolara başvuran ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS'de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmıştı.

Bu kapsamda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklanırken adayların sözlü sınav giriş belgeleri de erişime açıldı.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak.

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanmasıyla sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle ulaşabilecek.

‘Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Giriş Belgesi’ne ulaşmak için meb.ai/hBv1pt internet adresini ziyaret ediniz.”

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER