Vatandaşları dolandıran şüpheliler tutuklandı

Kırşehir'de bankalardan kredi çekemeyen vatandaşları dolandıran kişiler tespit edildi. Ekipler tarafından düzenlenen Galericiler-2 operasyonuyla şüpheliler yakalandı.

Vatandaşları dolandıran şüpheliler tutuklandı

Kırşehir'de bir süredir bankalardan kredi çekemeyen vatandaşları dolandıran 4 kişi yakalandı. Ekipler tarafından yakalanan 4 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kırşehir'de 4 kişinin, paraya ihtiyacı olan ve bankadan kredi çekemeyen vatandaşlara araç satışı adı altında veya sahip oldukları firmalar üzerinden fatura kestirdikleri ve ticaret süsü vererek suçu örtmeye çalıştıkları tespit edildi. 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından 5 aylık takip sonucu düzenlenen 'Galericiler-2' operasyonuyla yakalandı.

Vatandaşları dolandıran şüpheliler tutuklandı

ŞÜPHELİLER 5 AYDIR TAKİP EDİLİYORDU

İl genelinde baskı, cebir ve şiddet yoluyla maddi zorluklar içerisinde bulunan vatandaşlar üzerinde korku ve panik oluşturarak oto galerici görünümü altında tefecilik suçunu işleyen gruba yönelik operasyon gerçekleştirildi. Jandarma ekipleri tarafından 5 aydır takip edilen şüphelilerin paraya ihtiyacı olan, kara listeye giren, bankalardan kredi çekemeyen ve nakde sıkışan vatandaşlara araç satışı adı altında veya sahip oldukları firmalar üzerinden fatura kestirdikleri ve ticaret süsü vererek suçu örtmeye çalıştıkları, mağdurların gayrimenkullerini üzerlerine alarak gayrimenkul satışı gibi gösterdikleri ve bu yolla kendilerine ulaşılmasını zorlaştırarak izlerini kaybettirmeye çalıştıkları, mağdurların iş yerlerine çökme suretiyle el koydukları belirlendi.

4 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda senet, araç satış sözleşmesi, tapu evrakları, alacakların yazılı olduğu ajandalar, ruhsatsız tabanca ve mühimmat ele geçirildi.

Tefecilik suçunu işlediği tespit edilen Ö.K., İ.Ç., B.K. ve Ö.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mağdur vatandaşlar ise 4 kişinin yakalanmasına sevindi.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER