ANASAYFA Keçiören Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, Nihat Yalçın'ın PORTAŞ iddialarına meclis kürsüsünden cevap verdi

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, Nihat Yalçın'ın PORTAŞ iddialarına meclis kürsüsünden cevap verdi

AK Parti ABB Grup Başkan Vekili Nihat Yalçın, ABB'nın toplu konut inşaatı ve asfalt yapımı gibi işlerinde uğraşan PORTAŞ'ın 2019 yılından sonra zarar etmeye başladığını iddia etmişti. Sosyal medya üzerinden yapılan bu iddiaya Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan rakamsal verileri ile karşılık verdi.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, Nihat Yalçın'ın PORTAŞ iddialarına meclis kürsüsünden cevap verdi

ABB Meclisi son dönemde TBMM'yi aratmayan yoğun gündem tartışmalarına sahne oluyor. Ankara'nın tüm ilçe belediye başkanlarının yer aldığı mecliste, başkanlar haklarında verilen iddialara birinci ağızdan yanıt veriyor.

İDDİA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPILDI

Son olarak AK Parti cephesinden ABB iştirak şirketi PORTAŞ hakkında bir iddia gelmişti. İddianın sahibi olan Nihat Yalçın sosyal medya hesabı üzerinden “Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’ın genel müdür olarak yönettiği ABB şirketi PORTAŞ, 2019 yılında (güncel değerle) 66 milyon TL KÂR etmişken 5 yıllık yönetimi sonrasında 2023 yılında 55 Milyon TL ZARAR etmiştir” şeklinde bir beyanda bulunmuştu.

"HAYALİ OLARAK ORADAN KONUŞMAK KOLAY"

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan söz konusu iddialara ABB Mayıs ayı toplantısı oturumunda cevap verdi. Başkan Özarslan “Şimdi tabii hayali olarak oradan konuşmak kolay. Biz 2019 yılında aldığımız şirketi hem büyüttüğümüz gibi hem de kâra geçirdik” dedi.

Söylenenlerin iftira olduğunu vurgulayan Başkan Özarslan “PORTAŞ’ın yaklaşık 900 milyona yakın belediyeden gelecek ay dönemi itibarıyla hak edişleri mevcut bulunmakta. Bunun yanı sıra konut yatırımları, arsa yatırımları bulunmakta. Sonuca baktığımızda bu borçlandıkları ve geçmişteki o bahsedilen borçların da yüzde 80’i zaten ödenmiş durumda” diyerek böyle bir borcun olmadığını dile getirdi.

Taraflar arasında ilerleyen dönemlerde neler yaşanacağı merak ediyor. Meclis toplantıları ABB üzerinden canlı olarak yayınlanıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Sincan Belediyesi Manga konseri için ücretsiz ring seferleri düzenleyecek

Sincan Belediyesi Manga konseri için ücretsiz ring seferleri düzenleyecek