Keçiören Belediye Başkanı Özarslan bayram öncesi açıklamalar yaptı

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Kurban Bayramı öncesi açıklamalar yaptı. Başkan Özarslan, kötü koku oluşumunu engelleme ve temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Keçiören Belediye Başkanı Özarslan bayram öncesi açıklamalar yaptı

Sosyal, kültürel ve temizlik alanındaki faaliyetleriyle öne çıkan Keçiören Belediyesi bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, bu yıl baştan aşağı yenilenen Bağlum Kurban Pazarı’nı ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyerek vatandaşla sohbet eden Özarslan, “Keçiörenli hemşerilerimizin huzurlu bir bayram geçirmesi için ekiplerimiz aralıksız çalışıyor. Gelecek yıl inşallah üstü kapalı modern kurban satış alanını yapacağız” ifadelerini kullandı. Tuvaletinden duş alanına, mescitten veteriner noktasına her detayın düşünüldüğü pazarda kurban satıcıları ve vatandaş Başkan Özarslan’a teşekkürlerini iletti.

“KÖTÜ KOKU OLUŞUMUNUN ÖNÜNE GEÇTİK”

Bayram boyunca herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm ekiplere gerekli uyarıları yaptığını hatırlatan Özarslan, “Halka hizmet belediyeciliği anlayışıyla hizmetkâr olmaya geldik. 2 ay gibi kısa sürede kurban satış pazarımızı yeniledik. Musluklarla her çadırın başına su getirdik. Daha önce çamur olan bu alanı asfaltladık. Kötü koku oluşumunun önüne geçtik. 24 saat sıcak su imkânı var şu an. Her sabah ücretsiz çorba ikramı yapıyoruz. Pazar yeri günlük yıkanıyor, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için rutin aralıklarla ilaçlama yapıyoruz. Gelecek yıl da inşallah yanında yatakhanesi bulunan kapalı kurban satış alanımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

Çadırları tek tek gezen Özarslan’a da teşekkürlerini ileten esnaf, 30 yıldır ilk kez kendilerini rahat ettiren bir hizmetle karşılaştıklarını dile getirdi. Arabuluculukta yapan Özarslan, vatandaş ile esnafın fiyat konusunda anlaşmalarını sağladı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER