Keçiören Belediye Başkanı Özarslan TBB Ankara Encümen Üyesi seçildi

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Türkiye Belediyeler Birliği Ankara encümen üyesi seçildi. Seçildiği görevin ardından açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Dr. Özarslan, tüm belediyelere katkı sağlamak istediğini ifade etti.

Keçiören Belediye Başkanı Özarslan TBB Ankara Encümen Üyesi seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), birlik başkanı, başkanlık divanı ve encümen üyelerin seçimi gerçekleştirildi. Başkanın başkanlık divanının ve encümen üyelerin seçileceği, Meclis Toplantısı Ankara'daki 5 Haziran tarihinde yapıldı. Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda Ankara’yı temsilen encümen üyesi seçildi.

Keçiören Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Başkan Özarslan için ''İnşaat Yüksek Mühendisi olan ve akademik geçmişe sahip olan Özarslan, belediyecilik alanındaki tecrübeleri ve çalışma hayatındaki başarılı projeleri ile tanınan bir isim olarak ön plana çıkıyor.'' ifadelerine yer verildi.

''TÜM BELEDİYELERE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ''

Başkan Özarslan, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Bu göreve layık görülmekten büyük onur duyuyorum. Gerek akademik olarak gerekse yerel yönetimlerde edindiğim tecrübelerle gövdemizi taşın altına koyacağız.

Keçiören Belediye Başkanı Özarslan TBB Ankara Encümen Üyesi seçildi

Yerel yönetimlerin daha etkin ve verimli çalışabilmesi için Türkiye Belediyeler Birliği önemli bir platform. Keçiören'de hayata geçireceğimiz projelerle elde ettiğimiz deneyimleri, ülke genelindeki diğer belediyelerle paylaşarak, yerel yönetimlerin güçlenmesine katkı sağlamak istiyoruz" dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Özarslan TBB Ankara Encümen Üyesi seçildi - Resim : 2

Kariyerinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Portaş A.Ş.’de yönetim kurulu başkanlığı yapan Keçiören Belediye Başkanı Özarslan, Türkiye genelindeki belediyelerin ortak sorunlarına çözümler üretmek, yerel yönetimlerin kapasitelerini artırmak ve belediyeler arasındaki iş birliğini güçlendirmek için çalışacağını ifade etti.

SONRAKİ HABER