Keçiören Belediyesi ile TBB iş birliğinde çalıştay düzenlendi

Keçiören Belediyesi ilçedeki çalışmalarını sürdürürken bir yandan da farkı iş birliklerine imza atıyor. Keçiören Belediyesi ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği iş birliğinde bir çalıştay düzenlenirken STK'larla iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

Keçiören Belediyesi ile TBB iş birliğinde çalıştay düzenlendi

Keçiören Belediyesi, yeni iş birlikleri için farklı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Keçiören Belediyesi ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği iş birliğinde çalıştay düzenlendi. “Belediyeler ile Sivil Toplum Kuruluşları Arasında İş Birliğinin Geliştirilmesi Projesi” konulu Çalıştay'a Keçiören Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya eski belediye başkanları, valiler ve bürokratlar katıldı. Toplantıda, Keçiören Belediyesi tanıtım videosunun gösterimi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Sorunları ve Belediyelerden İstek ve Beklentileri konulu anket uygulaması da yapıldı. Çalıştayın sonunda katılımcılara sertifika verildi.

ÇALIŞTAYDA BELEDİYELERLE STK’LAR ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Emir Can Tunç, Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Mehmet Yeloğlu ve Ankara İl Sivil Toplum İlişkiler Müdürü Hayrettin İpekoğlu’nun katıldığı çalıştayda, Proje Koordinatörü Sermet Başaran bilgilendirme yaptı. Toplumsal beklentileri belediyelere aktarmada sivil toplum kuruluşlarının baş aktörlerden biri olduğunu kaydeden Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Emir Can Tunç, “Yaptığınız işi kıymetli buluyorum. Belediye olarak STK’lar ile sürekli dirsek temasındayız. Ortak akılla çözülemeyecek sorun yoktur” dedi.

Keçiören Belediyesi ile TBB iş birliğinde çalıştay düzenlendi

Prof. Dr. Ruşen Keleş Belediyeler ile Sivil Toplum Kuruluşları İş Birliğinin Önemi başlıklı konuyu anlattı. Vali Hasan İpek ise Doğal Afetler ve Belediye-STK İş Birliğini ele alan sunumuyla toplantıya katkı sunarken Prof. Dr. Azize Serap Tunçer Belediye Hizmetlerine Gönüllü Katılımda STK’ların Rolü ve Önemi, toplumun farklı kesimlerinin yönetime dahil edilmesi konusunu ele alan Ömer Şan ise Kent Konseyi Kavramı ve Çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Keçiören Belediyesi ile TBB iş birliğinde çalıştay düzenlendi - Resim : 2

Toplantıda, yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki iş birliğinin, belediye hizmetlerinin toplumun farklı kesimlerine ulaştırılmasında önemli bir yere sahip olduğunun altı çizildi.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER