Keçiören Belediyesi KEÇMEK’i daha da büyütmeyi hedefliyor

Keçiören Belediyesi, belediye bünyesinde ücretsiz hizmet veren meslek edinme kursları KEÇMEK’i daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyor.

Keçiören Belediyesi KEÇMEK’i daha da büyütmeyi hedefliyor

Sosyal ve kültürel alandaki faaliyetleriyle öne çıkan belediyelerden biri olan Keçiören Belediyesi, bu konudaki çalışmalarına devam ediyor.

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Belediye bünyesinde ücretsiz hizmet veren Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) eğitmenleriyle buluştu. Estergon Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Özarslan, “Kadınlarımızın istihdama katılması ve meslek edinmeleri için özel gayret göstereceğiz. Meslek edindirme kurslarımızın daha fazla insana dokunması için kurs merkezlerimizi günümüze uygun şekilde yeniden yapılandıracağız. Günümüzün ekonomik şartlarında, mevcut kaynakları en iyi şekilde değerlendiren, ev ekonomisine katkı sağlayan, güncel eğitim sertifikalarıyla donatılmış kadınlarımıza, gençlerimize ve her yaştan insanımıza umut kapısı olmayı hedefliyoruz. KEÇMEK, insanlarımızın geleceğe güvenle baktığı, nitelikli nesillerin yetiştiği bir merkez haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Keçiören Belediyesi KEÇMEK’i daha da büyütmeyi hedefliyor

4 BİN 332 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan’ın başkanlığında, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve 14 kurs merkezinde eğitim veren eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, KEÇMEK’in yeni yapısına ilişkin bilgiler paylaşıldı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca 64 branşta 4 bin 332 kursiyere eğitim veren ve emeklerini yılsonu sergisiyle taçlandıran eğitmenlere teşekkür edildi.

Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılında nitelikli bir koordinasyonla yoğun bir maratona başlanacağına dikkat çekilirken, eğitmenlerin merak ettiği sorular da yanıt buldu.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER