ANASAYFA Magazin Ezgi Mola'yı taciz eden sanık için istenen ceza belli oldu!

Ezgi Mola'yı taciz eden sanık için istenen ceza belli oldu!

Oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığı bir şahsın kendisini yıllarca takip ederek taciz ettiği iddiasıyla açtığı davada karar çıktı. Mahkemenin taciz suçlusuna verdiği ceza açıklandı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ezgi Mola'yı taciz eden sanık için istenen ceza belli oldu!

Ünlü dizi, tiyatro ve film oyuncusu Ezgi Mola’nın, tanımadığı bir şahsın kendisini yıllarca takip ederek taciz ettiği iddiasıyla açtığı davada karar çıktı.

Oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığını belirttiği K. K. isimli şahsın kendisini yıllarca takip ederek, kendisini tehdit ve tacize maruz bıraktığı iddiasıyla açtığı dava karara bağlandı. İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık K. K. hazır bulundu. Duruşmaya müşteki avukatı Y. Ş. ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

EZGİ MOLA'YI TACİZ EDEN SANIĞA 11 AY 35 GÜN HAPİS

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, müşteki Ezgi Mola’nın 2015 yılında bir firmanın reklam çekimlerinde yer aldığı sırada, bir reklam afişinde arkasında duran doktor rolünde çekime katılan K. K. olduğunu anladığı kişinin, 20 Aralık 2022’de arkasından kendisini takip ettiğini aktardı.

ezgi-molayi-taciz-eden-sanik-icin-istenen-ceza-belli-old.jpg

Açıklanan mütalaada, müşteki Mola’nın arkasını döndüğünde sanık K. K.’nın ‘seninle konuşmam lazım, seni görmem lazım’ şeklinde söylemde bulunduğu, parmağını sallayarak ‘işimi yapmama engel oluyorsun, seni çok kötü yapacağım haberin olsun’ şeklinde tehditte bulunduğu, sanığın kendisine 2020 yılından beri sosyal medyadan mesajlar gönderdiğini gördüğü kaydedildi. Mahkeme, sanık K. K.’yı ‘cinsel taciz’, kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 11 ay 35 gün hapis cezasına çarptırdı.

"BEKLEYECEK GÜCÜM KALMADI ARTIK, ÇOK ÖZLEDİM SENİ’’

Mütalaada ayrıca, sanığın cinsel arzularını tatmin etmek maksadıyla müşteki Mola’ya ‘bekleyecek gücüm kalmadı artık seni görmek istiyorum, bir tanesin sen, insan sevdiğine kızabiliyor işte, orada yanına olmayı çok isterdim, çok özledim seni’ şeklinde mesajlarla cinsel tacizde bulunduğu da belirtildi.

ezgi-molayi-taciz-eden-sanik-icin-istenen-ceza-belli-oldu.jpeg

Sanık K. K. mahkemedeki savunmasında, "Herhangi bir kötü niyet, art niyet, kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Bu olayın üzerinden uzun zaman geçti, uzun zaman geçtikten sonra hakkımda şikayetçi olunması doğru değildir. Ben o dönem sanat işleriyle uğraşıyordum. Hanımefendi de o dönem fotoğraflarımı paylaşmıştı, ben de kendisiyle tanışmak için yanına gitmiştim. Sanırım yanlış anlaşılmışım, yanına gitmem hataydı. Gitmemem de gerekebilirdi. Benim o süreçten sonra hiçbir bağlantım olmamıştır, beraatımı isterim’’ ifadelerini kullandı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *