ANASAYFA Magazin Ünlü oyuncunun acı günü!

Ünlü oyuncunun acı günü!

Oyuncu, sunucu ve seslendirme sanatçısı Müge Oruçkaptan, babasını kaybetti.
yazar
Haber Merkezi
Ünlü oyuncunun acı günü!

Tek kanallı TRT döneminin ünlü sunucularından olan ve aynı zamanda çok sayıda dizide de rol alan oyuncu Müge Oruçkaptan, 87 yaşındaki babası Mehmet Ünal Oruçkaptan’ı kaybetti. Acı haberi yakın dostu ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay, “Canım dostum değerli oyuncu ve sunucu Müge Oruçkaptan, bu sabah 87 yaşındaki babası Mehmet Ünal Oruçkaptan’ı kaybetti. Mehmet amca, 2017 yılında oğlu efsane cerrahlardan Prof. Dr. Hakan Oruçkaptan’ı, 58 yaşında akciğer kanserinden dolayı kaybetmişti. Evlat acısı onu çok sarsmış ve 6 senedir evden dışarı dahi çıkmıyordu. Karın boşluğunda oluşan bir kitle organlarına zarar verdi ve maalesef bu sabah Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Asker emeklisi olan Mehmet Ünal Oruçkaptan eğer hayatını kaybetmeseydi, eşi Yurdanur Oruçkaptan’la 69. evlilik yıldönümünü kutlayacaktı. Cenazesi, Perşembe Günü Karadeniz Ereğli’de toprağa verilecek. Oruçkaptan ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ankaralılar bu adreste buluşuyor! TIKLA INSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ET

muge-oruckaptan-ve-babasi.jpg

MÜGE ORUÇKAPTAN KİMDİR?

Müge Oruçkaptan, 1 Eylül 1957 tarihinde Kocaeli ilimizin Gölcük ilçesinde doğmuştur. Hakan Oruçkaptan adında beyin cerrahı olan bir erkek kardeşi vardır. Ankara, Gazi Üniversitesi Teknoloji Eğitimi Seramik Bölümünden mezun olmuştur. Müge Oruçkaptan, 1986 yılında önce TRT‘de daha sonra özel televizyon kanallarında sunuculuk yaptı. Televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı. Televizyon dizileri ve sinema filmlerinde dublaj çalışmaları yaptı. Eve Ensler tarafından yazılan “Vajina Monologları” adlı tiyatro oyununda oynadı.

muge-oruckaptan-genclik.jpg

Müge Oruçkaptan'ın, evlenip boşandığı ilk eşinden İris Tolga Karaküçük adında bir çocuğu var. 1990 yılında tiyatrocu Levent Özdilek ile evlendi ve 1998 yılında boşandı. Oruçkaptan, 1 Eylül 2012 tarihinde Baran Rasim Kaçmaz ile evlendi, Onur Akay ise nikâh şahitleri oldu.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *