ANASAYFA Mamak Ankara'nın Mamak ilçesinde polis ekiplerince okul çevrelerinde denetim yapıldı

Ankara'nın Mamak ilçesinde polis ekiplerince okul çevrelerinde denetim yapıldı

Okulların açılması ile birlikte ekiplerin de denetimleri arttı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nce Mamak ilçesindeki okulların çevresinde denetim gerçekleştirildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'nın Mamak ilçesinde polis ekiplerince okul çevrelerinde denetim yapıldı

Ülkemizde 2023 - 2024 Eğitim Öğretim yılı başladı. Okulların açılması ile birlikte çocukların güvenliğinin sağlanması için de denetim sıklaştırıldı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Mamak ilçesinde 45 personelin katılımıyla ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim’ uygulaması gerçekleştirdi.

Çocukların özellikle zehir tacirlerinden korunması için yapılan denetimler aileler tarafından olumlu karşılık gördü. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube, Çocuk Şube, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri Denetim’ uygulaması devam ederken bu kez Mamak ilçesinde gerçekleşti.

aw040921-03.jpg

45 PERSONEL OKUL ÇEVRELERİNİ DENETLEDİ

Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Tuzluçayır Anadolu Lisesi ve Suzan Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çevrelerinde görev alan 45 personelden oluşan 17 ekip tarafından şüpheli kişiler ve araçlarda arama yapıldı. Mamak’ta akşam saatlerine kadar devam eden uygulamanın farklı ilçelerde de devam edeceği bildirildi.

aw040921-04.jpg

YAPILAN DENETİMLERİ VATANDAŞLAR DA DESTEKLİYOR

Uygulamadan memnun olduğunu belirten bir vatandaş, “Denetimin yapılmasını olumlu buluyorum. Yapılması gereken bir şey. Abidinpaşa, Tuzluçayır gibi yerler önemli. Benim için denetim yapılması çok güzel, çünkü burada oturuyoruz. Bu kadar sıkı denetim ilk defa gördüm. Yapılması da çok olumlu. Çünkü her türlü insan var” dedi.

aw040921-02.jpg

Çocukların ve gençleri kötü alışkanlık ve kişilerden korunması için ekiplerin çalışmaları sürerken öğrenciler de bilgilendirilmeye devam ediyor.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *