ANASAYFA Mamak Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin 23 Nisan'da otizm konusunda farkındalık oluşturdu

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin 23 Nisan'da otizm konusunda farkındalık oluşturdu

Mamak ilçesinde gerçekleşen 23 Nisan kutlamaları kapsamında vatandaşlar bayramı milli duyguları yoğun bir şekilde yaşayarak kutluyor. Mamak Belediye Başkanı'da çocukların günü olan 23 Nisan'da onların sorunlarına dikkat çeken bir harekete imza attı.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin 23 Nisan'da otizm konusunda farkındalık oluşturdu

Mamak ilçesinde diğer şehirlerde olduğu gibi 23 Nisan bir çok program ile kutlandı. Vatandaşların bugünü birlik ve beraberlik duygularını doyasıya yaşaması için çalışmalar yapılırken Mamak Belediyesi'nde de özel anlar yaşandı.

MAMAK'TA YÜZLERİ GÜLDÜREN GÖREV DEĞİŞİMİ TÖRENİ

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin ülke genelinde yıllardır devam eden bir gelenek olan makam koltuğunu devretme töreninde önemli bir hususa dikkat çekti. Başkan Şahin bu anlamlı ve sembolik törende koltuğunu otizmli genç Barış'a devretti. Otizmli gençleri ve aileleri makamında ağırlayan Başkan Şahin bu hastalık konusunda vatandaşlarda bir farkındalık oluşması kapsamında önemli bir adım atmış oldu.

Söz konusu hareket herkes tarafından takdir toplarken çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında özel bir an geçirmesi sağlandı. Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin makamına yapılan ziyarette otizmli çocukların aileleri  ve kendileri ile de yakından ilgilendi. Çocukların ve ailelerin yanlarında oldukları mesajını veren Başkan Şahin ziyaretin sonunda çocukları hediyeler ile uğurladı.

OTİZME DİKKAT ÇEKİLDİ

23 Nisan Bayramında çocukların gelecek için ifade ettiği anlam kadar onların bu çağlarda yaşadıklarını gözler önüne sermek adına yapılan bu hareket takdir gördü. Gün boyu Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin ilçenin farklı noktalarında vatandaşların 23 Nisan heyecanına eşlik etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaralılar bu dev konsere akın edecek! Ünlü popçu kulaklarınızın pasını silmeye geliyor

Ankaralılar bu dev konsere akın edecek! Ünlü popçu kulaklarınızın pasını silmeye geliyor